Gazeteci Nail Azbay, 1 Şubat’ta adaylık kararını kamuoyuna açıklayacağını söyleyen ancak o tarihin üzerinden de 5 gün geçmesine rağmen hala en ufak bir açıklama yapmayan Mahmut Koçak’un suskunluğuna tepki gösterdi. Azbay, X Hesabı üzerinden Koçak’ı hedef alarak şunları söyledi: 

-Mahmut Koçak, ‘siyasi mevta’ olmaya doğru yol alıyor… 

28 Ocak’ta binlerce insanı bir salona topladı, aday olup olmama konusunda ne yapacağını kararlaştıracağını söyledi. Bunun adına istişare toplantısı denildi. Hiç kimse “aday olma” demedi. Herkes “çık sahaya” dedi. “Neredeysen oradayız” dedi.  Salondakilerin büyük kısmı Yeniden Refah Partisi’nden aday olmasını istedi. Hatta salonda Yeniden Refah Partisi’nin MKYK üyesi resmi bir teklifte bulundu. Mahmut Bey, 1 Şubat’ta kararını tüm kamuoyuna ilan edeceğini söyledi. Bugün günlerden 5 Şubat. Hala en ufak bir açıklama dahi yok. 

-1 Şubat’ta kendisi ile telefonda görüştüm

Kendisi, bana 1 Şubat’ta 13.30 gibi kararını açıklayacağını söyledi. O gün aradım, ‘Arkadaşlarla toplantıdayız, raporlar çıkıyor, seni haberdar edeceğim’ dedi. Akşam 17 gibi tekrar aradım, hastalandığını, hastanede serum tedavisi uygulandığını söyledi. Ve sonrasında kamuoyuna yansıyan fotoğrafı bana gönderdi. İşte o günden sonra kendisine bir daha ulaşamadım. Kamuoyu gibi sosyal medya paylaşımlarından kendisinden haberdar olmaya başladım. 

-Her ne olursa olsun açıklama yapmalıydınız

Mahmut Bey… Hastalanmış olabilirsiniz. Allah şifa versin. Ama siz bu millete 1 Şubat’ta kararımı açıklayacağım dediniz.  Hastane yatağında bile olsanız yazılı ya da videolu mesajınızla kararınızı mutlaka bildirmeniz gerekiyordu.  Bugün kararınızı sormak için yine aradım yine telefonu açmadınız. 

- Bu millet sizi gerçekten seviyor ve saygı duyuyordu

Mahmut Bey, anlaşılan o ki sizin niyetiniz aday olmak falan değil. Bir amacınız var(o amaç ne ben bilmiyorum) ve o amacınıza giderken onca masum insanı o gün o salona toplayıp kullandınız. Keşke bunu yapmasaydınız. Bu millet sizi gerçekten seviyor ve saygı duyuyordu. Keşke karar açıklayacağım diyerek günlerdir sus pus kalmasaydınız… Millet nezdindeki saygınızı ve sevginizi böyle hoyratça tarumar etmeseydiniz.

CHP’li Burcu Köksal’dan AK Parti’nin mitingine katılanlara mesaj CHP’li Burcu Köksal’dan AK Parti’nin mitingine katılanlara mesaj

-Son sözüm Mahmut Koçak’a umut bağlayanlara…

Aday olacak kişi onca insanı toplayıp kararımı sonra açıklayacağım demezdi… O gün çıkar ben adayım kardeşim, hodri meydan derdi. Mahmut Koçak, sus pus olmaya devam ettiği sürece ‘siyasi mevta’ olmaya doğru yol alıyor. 

-Kudret Kuş'un Haberi. 

Kaynak: -Kudret Kuş'un Haberi.