AK Partili Yurdunuseven: Seçim sonuçlarının motivasyonunuzu bozmasına izin vermeyin AK Partili Yurdunuseven: Seçim sonuçlarının motivasyonunuzu bozmasına izin vermeyin

CHP Genel Başkanı Özgür Özel; İl Başkanı Faruk Duha Erhan, Merkez ilçe Başkanı Büşra Dişçioğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal, belediye başkan adayları, partililer ve vatandaşların katılımıyla Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Burcu Köksal Meclis kürsüsünü onlara dar ediyor

Seçim otobüsünün üzerinden vatandaşlara seslenen Özel, "Değerli Afyonkarahisarlılar, size bir sır vereyim. Burcu’nun seçilmesini ben çok istiyorum. Ondan Afyon’daki rakipleri çekiniyor ama Meclis’teki AK Parti ve MHP Milletvekilleri Burcu’yu destekliyorlar. Çünkü Burcu Meclis kürsüsüne çıkınca o kürsüyü onlara dar ediyor." dedi

Artık Burcu Köksal konuşmasın, verin yetkiyi hizmet etsin

Partisinin Afyonkarahisar adayı Burcu Köksal'a destek isteyen Özel"Afyonlular bana diyor ki “Bir Burcu var, iktidardakilerin hepsinden fazla Afyon’u dile getiriyor. Öbürlerini bir kere görmedik konuşurken, Burcu Hanım hiç susmadı hep Afyon’u konuştu.” diyor. Afyon’da kentsel dönüşüm sorunu olur Burcu Köksal konuşur. Meraları satarlar Burcu Köksal konuşur. Trafik sorununu Burcu Köksal konuşur. Alpullu şeker Fabrikası’nı Burcu Köksal konuşur. Belediye işçilerini işten atarlar Burcu Köksal konuşur. Artık Burcu Köksal konuşmasın, verin yetkiyi hizmet etsin, sorunları çözsün." ifadelerini kullandı

Whatsapp Image 2024 03 06 At 17.51.13

Afyon'da sorunları çözecek başkan lazım, onun adı Burcu Köksal

Konuşmasının devamında Özel "Bu AK Parti’nin belediye başkanları sorunları çözmüyorlar, artırıyorlar. Artık Afyon’un dayanılmaz sıkıntıları olmaya başladı. Bunun için size dirayetli, kararlı, tuttuğunu koparan, Afyon’la bütünleşecek, parti siyaseti değil Afyon’un sorunlarını çözmek için belediyecilik yapan, enerjisi ve dirayeti olan, Ankara’yı da bilen, burada da sorunları çözecek olan bir belediye başkanı lazım. Onun adı Burcu Köksal.

Belediyede yapılan hizmet, Burcu'yu ve yakınlarını değil Afyon'u zengin edecek

Burcu’dan tek bir şey istiyorum; bütün belediye başkanlarımız gibi seçilecek ve seçimin ertesi günü mutlaka mazbatasını alacak, sizinle birlikte devir teslim törenine gidecek, Afyon Belediyesi’ne gittiğinde çantasından mal varlığını çıkaracak, belediyenin giriş kapısına asacak. Bizim bütün belediye başkanlarımız mal varlıklarını belediyeye asacaklar. Görevi başında ve görevleri boyunca mal varlıklarını göreceğiz. Belediyede yapılan hizmet, Burcu’yu ve yakınlarını değil Afyon’u zenginleştirecek.

Whatsapp Image 2024 03 06 At 17.51.21

Mehmet Şimşek'in dilinin altındaki baklayı duydunuz

Heyecanımız önemli ama sıkıntı büyük. Ciddi bir ekonomik krizin içindeyiz. 31 Mart’a kadar Hükümet bekliyor ama sonrası için Mehmet Şimşek’in dilinin altındaki baklayı duydunuz. Diyor ki; sıkı para politikası uygulayacağız, kemerleri sıkacağız, acı reçeteyi içireceğiz. 1 Nisan oldu da eğer AK Parti Afyon Belediyesi’ni aldıysa 2 Nisan günü ne emekliyi ne işçiyi ne esnafı ne çiftçiyi ne işsizi ne de öğretmeni duyarlar. Kimseyi duymazlar. 1 Nisan olduysa ertesi gün yapacak bir şey yok ama 31 Mart’ta sandık var, seçim var, yetki sende mühür elinde. Sen gereğini yaparsan, eğer bu sefer AK Parti’ye yeter artık derseniz ondan sonra herkes hesabını ona göre yapacaktır. Genel iktidarı yerelden dengelemek zorundayız. Bunu yapmadığımız takdirde kimsenin sesimizi duyacağı yok.

Geçen sene 19 kilo sucuk alan emekli bu yıl 11 kilo alabiliyor

200 lira ilk çıktığında 131 dolar alıyordu. O zaman dolar 1 lira 31 kuruşmuş. Şimdi aynı 200 lira 6 dolar alıyor. 131 dolardan 6 dolara düşmüş paramızın değeri. Afyon’un neyi var en meşhur, sucuğu var. Sucuğun kilosu geçen sene 395 lira, bu sene 875 lira. En düşük emekli maaşı geçen sene 7 bin 500 liraydı ve geçen sene 19 kilo sucuk alıyordu. Bu sene 10 bin lira ama 11 kilo sucuk alıyor. Ramazan mübarek gün geliyor, bu Hükümet geçen Ramazan’dan bu Ramazan’a emeklinin mutfağından tam 8 kilo sucuğu çalmış, yazıklar olsun. Ramazan sofrası sucuk, kaymak, lokum olmadan olmaz. Ama amcam gidip 1 kilo sucuk, kaymak, lokum alsa aldığı maaşın beşte biri gidiyor.

Whatsapp Image 2024 03 06 At 17.44.30

Emeklinin cebinden ayda 5 buçuk çeyrek altın almış

Tayyip Bey geldiğinde, 3 Kasım 2002’de en düşük emekli maaşı 1 buçuk asgari ücretti. O 1 buçuk asgari ücretle 3 Kasım 2002 günü gidip de altın almak istediğinde 8 tane çeyrek altın alabiliyordun. Şimdi en düşük emekli maaşı 10 bin lira, 2 buçuk tane çeyrek altın alabiliyorsun. Yani Tayyip Bey geldiği günden bugüne emeklinin cebinden ayda 5 buçuk çeyrek altın almış. 

Emekli ikramiyesi alıyoruz değil mi? Burada hakkını verelim, teşekkür edelim. Emekliler ikramiye alıyorsa kimin sayesinde alıyorlar, Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde alıyorlar. Biz 2015’te her emekliye bir asgari ücret düzeyinde her iki bayramda emekli ikramiyesi verelim dedik. Önce bunlar veremezsiniz, para yok dediler. 7 Haziran’ı kaybettiler 1 Kasım’da biz de vereceğiz dediler. 2018’e kadar bu sözlerini unuttular. Ne zaman seçim geldi bin lira bayram ikramiyesi verdiler. 2021’de 2 bin lira oldu. Bu sene 5 yapacağız diyorlardı, 3 bin lirada bıraktılar. 

Ben Tayyip Bey’e diyorum ki bir emekli kart çıkaralım. Emekliye verilmeyen 17 bin lira ile 10 bin liranın farkını her emeklinin maaşına yatıralım. Ayrıca elektrik, su, doğalgazı emeklilere yüzde 25 ile 40 arasında indirimli verelim. O diyor ki; 7’şer bin liraya bile veremeyiz. 1,4 trilyon lira para gerekir, bizde öyle bir para yok diyor. Tayyip Bey, Türkiye Cumhuriyeti’nin hazinesinde 1,4 trilyon lira yoksa vay bizim halimize, sen kasayı boşalttıysan ben bilmem. Ben hesabı yaptım 1.4 triyon değil, yarısı 700 milyar verildiğinde bu iş çözülecek ama ‘vallahi yok’ diyor.

Whatsapp Image 2024 03 06 At 16.29.29 (1)

Size bulamadığı parayı 5'li çeteye buluyor

Emekliye yok ya İliç’de madende dağ kaydı, 9 işçiyi götürdü. O maden şirketinin 222 milyon TL’lik vergi borcunu affetmiş. Türkiye’de geçen sene 692 milyon zenginlerin vergisini Plan ve Bütçe Komisyonuna verdikleri önergeyle AK Parti ve MHP’liler bu vergiden vazgeçiyorlar. Neymiş altın şirketine, 5’li çeteye teşvikmiş. Size bulamadığı parayı 5’li çeteye, yandaşlara, katil maden şirketine buluyor. Bin odalı, uçan, yazlık ve kışlık sarayları bulunuyor. Emekliye ‘yok’ diyor. O zaman ne yapacağız, sandık gelince de emekliler Tayyip Bey'e yok diyecek” şeklinde konuştu.