Afyon Postası’nda Gazeteci Nail Azbay’ın sunduğu Bağımsız Oda-Seçim Özel programlarının konuğu Büyük Birlik Partisi Çıkrık Belediye Başkan adayı Ali Özkaya oldu. Özkaya, lise yıllarından bu yana hayali olduğu bir göreve talip olduğunu söyledi. 

ŞEHİT MUHSİN YAZICIOĞLU’NDAN DOLAYI BURADA BİR GÖNÜL BAĞIMIZ VAR

Neden Büyük Birlik Partisi’nden aday olduğunu anlatan Özkaya, “Büyük Birlik Partisi, Cumhur İttifakı içinde yer alan bir parti. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’ndan dolayı burada bir gönül bağımız var. AK Parti ve MHP’nin çok fazla belediyesi var. Ama Büyük Birlik Partisi’nin ise bir elin parmağını geçmiyor. Burada biz genel başkanımıza doğrudan ulaşabiliyoruz. Bu aslında avantajlı bir durum. Doğrudan genel başkanımıza ulaşacağız. Bunu da beldemize hizmet olarak dönüştüreceğiz” dedi. 

Whatsapp Image 2024 03 19 At 16.14.57 2

İYİ Partili Hakan Şeref Olgun: Ordu’da seçimler gasp edilmiştir İYİ Partili Hakan Şeref Olgun: Ordu’da seçimler gasp edilmiştir

LİSE YILLARINDAN HAYALİMİZDİ

Neden aday olduğunu anlatan Özkaya, “Bunun için lise yıllarına gitmek gerekiyor. Biz bundan 15 sene önce kendimize bir hedef koyduk. Bu hedefler neticesinde burada yol alıyoruz. Beldemizle alakalı çok yapılması gereken şeyler var. Bu yüzden taşın altına elimizi koymak istedik” dedi. 

DOĞALGAZ 1 YIL İÇİNDE ÇIKRIK’A GELECEK, TERSİNE GÖÇ BAŞLAYACAK

Doğalgazı 1 yılda beldeye getireceklerini söyleyen Özkaya, “Kim beldemize çivi çaktıysa Allah razı olsun. Şu an için en büyük sorunla ilgili içme suyu ve arıtma tesisi yok. Sularımız berrak akmalı. Afyon merkeze 12 km uzaklıkta olan bir beldeyiz. Diğer beldelerimize doğalgaz geldi ama bize gelmedi. Bunun sözünü aldık. 2 sene içinde gelecek. Biz bunu hızlandıracağız. Doğalgazı ne kadar erken getirdik, o kadar erken üst yapıya gireceğiz. Merkezde oturan vatadanşalarımız bunu bekliyor. Doğalgaz geldiğinde merkezden beldemize tersine bir göç olacak. Kömür çok pahalı. 25 bin TL’ye kadar kömür yanıyor. Sezon boyunca doğalgaz ile 10 bin TL’ye ısınacaksınız. Yaşlılarımız elektrikli ısıtıcı ile ısınıyor. Biz 1 yılda doğalgazı getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 20 At 15.35.18

30-40 projemiz değil, 10 sağlam projemiz var

Özkaya; parke tesisi, sıcak su ve sera yatırımı, sağlık ocağı ve garaj, halı saha, wifi internet, sanayi ve köprü projeleri gibi projelerinin de olduğunu söyledi. Özkaya, "Biz insanlara 30-40  proje vaat etmiyoruz. 10 tane yapılabilir projemiz var. 5 yıl sonra Allah izin verirse hepsini yapmış olacağız." dedi

BBP’li Ali Özkaya’nın konuk olduğu programı buradan izleyebilirsiniz: