Afyon Postası’nda Gazeteci Nail Azbay’ın hazırlayıp sunduğu Bağımsız Oda programının konuğu AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Hüseyin Ceylan Uluçay oldu. Uluçay, 4 yeni müjdesinin olduğunu söyleyerek açıklamalarda bulundu. Uluçay’ın açıklamaları özetle şöyle:

YÜNTAŞ PERSONELLERİ VE GEÇİCİ İŞÇİLER 31 BİN 511 TL ALACAK MI? 

Çalışanlarımız görevlerini yaparken zorlanıyorlar. Bizimde onlara ciddi artış yapmamız gerekiyordu. Bizde bunu yapıyoruz. YÜNTAŞ personelimizi de ayırmıyoruz. Orada da en düşük maaş 31 bin 511 TL alacaklar. Onları da ayırmayacağız. Geçici personellerde çalıştıkları süreçlerde onlarda bunu alacaklar. Onların kıdemleri ile ilgili bir sorun oluyor. Bunun farkındayım. Bizim birazda personel ihtiyacımız var. Personel fazla diyerek işçi çıkarmaya gitmeyeceğiz. Hesabı buna göre yaptık. Personel arasında ayrımcılık olmuyor. Biz yemek ücretlerini de kaldırmış olduk. Personelinin yediği içtiği aranmaz. Kendi iş yerlerimizde bunu yapıyoruz. Burada da yapacağız. 

Whatsapp Image 2024 03 19 At 22.16.04 2

AFRAY’IN ÇALIŞMALARINI GÖRMEK İSTEYEN ŞANTİYEYE GİDEBİLİR

AFRAY şu an yapılıyor. İş makineleri harıl harıl çalışıyor. Kim isterse giderse oraya gidip çalışmayı görebilirler. 750 Milyon TL bir kaynak ayrıldı. Toplamda 17 km bir hat var. Bu üniversite içerisinde bir şantiye olduğu için… Orada protokol ağırlamak uygun olmaz denildi. Diğer yerde temel atılan yer konusu dedikodulara neden oldu. Tabi bizde bunlara sebebiyet vermemiz gerekiyor. Burada temel atmalarda daha dikkatli olacağız. Hızlı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Yıl sonunda ya da Ocak ayında hizmete girecek inşallah. 

AFYON’A ‘BÜYÜK MÜJDE’ NEDİR?

Büyük müjdeyi sizlerin konuğu olarak duyurmak istedik. Gerçekten bu şehre büyük emeğiniz geçiyor. Bugün sayın cumhurbaşkanımızdan ve bakanlarımızdan 2 bin adet TOKİ sosyal konut müjdesi aldık. Bu projeyi yerinde inceledik. Bir kısmı Gökçe Mahallesi, bir kısmı Battalgazi, bir kısmı da Ali Çetinkaya bölgeleri başta olmak üzere şehrin tüm bölgeleri kapsayacak şekilde Afyonkarahisar’ımıza 2 bin adet TOKİ konutları hayırlı olsun. Şehrin her bölgesinde TOKİ olacak. Başvurular en kısa zamanda alınacak. Bu yıl içerisinde başvurular alınmaya başlanacak. 

AK Partili Bülent Eser’den dikkat çeken sözler: Muhalefet yapmaktan çok katkı sağlayacağız AK Partili Bülent Eser’den dikkat çeken sözler: Muhalefet yapmaktan çok katkı sağlayacağız

Whatsapp Image 2024 03 19 At 23.47.07

ÖĞRENCİLERE ‘MÜJDE’ DUYURDU

Bir müjdemiz daha var. Sahada eksiklikleri gördükçe çalışma yapıyoruz. Bizim öğrencilerimiz var. Biz öğrencilerimiz için bir “öğrenci kart” hayata geçireceğiz. 100 ya da 150 indi bindi yapabilecek. Bunu çalışıyoruz. Öğrencilerimiz okula gelip giderken ücretsiz gelip gidebilecek. Lise öğrencileri dahil olacak buna. Üniversite öğrencileri olmayacak. Öğrencilerimiz okula gidip gelirken daha rahat gelsin istiyoruz. 

OSB VE KANLICA BÖLGESİNE ‘MÜJDE’

Uluçay, diğer iki müjdesinin ise OSB bölgesine de bir kreş yapılacağını ve Kanlıca Bölgesi’ne spor salonu yapılacağını ‘müjde’ diye duyurdu. 

İşte o açıklamaların yer aldığı canlı yayın...