İYİ Partili Alper Yağcı’dan eleştirilere açık ve şeffaf bir belediye vaadi İYİ Partili Alper Yağcı’dan eleştirilere açık ve şeffaf bir belediye vaadi

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı sonrasında Afyon Postası’na konuşan MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak şunları söyledi;

Ülkemiz ve Afyonumuz için canımızı veririz

"Bazı şeyleri başlangıçta çözmekte büyük fayda var. Milliyetçi Hareket Partisi 55 yıldır dik baş, tok karın, mutlu yarın adına mücadele etmiş ve sosyal maneviyatı çok yüksek bir siyasi davanın insanlarıdır. Milliyetçi Hareket Partililer sözlerinin eridir. Bunu şöyle örneklendirmek istiyorum; 1980 darbesinden sonra o günün genel kurmay başkanı denge olsun diye ülkücüleri de astırdı. 8 tane ülküdaşımızı astılar, hatta birisinin yaşı büyütülerek asıldı. Ama hiçbiri asılırken ne üzüldü ne de göz yaşı döktü. Cellatlarına da müsaade etmediler, kendileri vurdular sandalyelerine, şehit oldular. Biz böyle bir davanın insanlarıyız. Ülkemiz için canımızı veririz, Afyonumuz için canımızı veririz. Milletim de her dönem de Milliyetçi Hareket Partisi’ne Afyonkarahisar destek vermiştir, mutlaka bir milletvekilimiz olmuştur. Cumhur ittifakının birlikteliği içerisinde Afyonkarahisar’a çok şey yaptık Allah’a şükürler olsun.

Önümüzdeki günlerde yıldızlar savaşı var

Bu dönem de yine Afyonkarahisar’da 42 beldemizde 17 ilçemizde Milliyetçi Hareket Partisi olarak seçime giriyoruz. Tabi Afyonkarahisar aşağı yukarı 15-20 gündür netleşmeyen bir şeyin içerisinde yaşıyor. Biliyorsunuz AK Partili adayımız geçen hafta içerisinde açıklandı. Bir başka siyasi figür aday olacağım olmayacağım, o partiden olacağım bu partiden olmayacağım diye bir figür vardı, sonradan partisinde kaldığını ifade etti. Burcu Hanım aynı şekilde CHP’nin grup başkanvekili bir hanımefendi. Yoğun bir şey yaşayacağız önümüzdeki günlerde, yıldızlar savaşı desek mahsuru yoktur buna. Sezer Bey zaten meslektaşınız, Afyonkarahisar’ın evladı. Gerçekten gurur duyuyoruz kendisiyle. Çıktığımız günden bugüne kadar olumlu tepkiler aldık her yerden. İnanıyoruz ki bu ipi biz göğüsleyeceğiz. Tabi her siyasi parti bunu düşünebilir. Fakat siyaseti kirletmemek lazım, birbirimize doğru şeyler söylemek lazım. 

Milletimiz teveccühünü kime gösterirse onu yapar

Şimdi siyasette ortaya attığın proje diye bir baz varsa burada olabileceği söylemek lazım. Esasen geçmiş dönemlerde yani parlementer sistem döneminde de bu çok oldu, geçen cumhurbaşkanlığı seçiminde de aynısı oldu, herkesin vermediği kalmadı ortaya. Kimisi suyu ödüyor, kimi ev veriyor, yani halkı bu noktaya taşımanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Mertçe çıkarız, biz buyuz deriz, Allah nasip ederse projelerimiz şu deriz, gerçekleşebilecek projelerle çıkarız karşısına, anlatırız, izah ederiz. Milletimiz teveccühünü kime gösterirse onu yapar. 

Ne AK Parti çekilecek ne MHP, yarışacağız,

Burada uzun bir dönemdir de konuşuluyor; ‘ittfiaktan dolayı MHP çekilecek, yok AK Parti çekilecek’ Hayır. Ne AK Parti çekilecek, ne Milliyetçi Hareket Partisi. Yarışacağız, Afyonkarahisar’ın yüreğine sığınacağız, sinesine sığınacağız. İnşallah ben Milliyetçi Hareket Partisi olarak da orada bayrağımızı belediyemize asacağız inşallah."

>>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş