9 Eylül 2019 Pazartesi  günü başlayan  2019-2020 Eğitim -Öğretim yılı birinci kanaat dönemi bugün itibariyle sona eriyor. 3 Şubat 2020 Pazartesi günü başlayacak olan ikinci kanaat dönemi de 19 Haziran 2020 Cuma günü sona erecek.

SOSYAL ETKİNLİKLERE ZAMAN AYIRIN

Sevgili öğrencilerim, Her biriniz bizim için kıymetli ve özelsiniz. Yetenekleriniz, duygu ve düşüncelerinizle eşsizsiniz ancak öğrendiğiniz yeni bilgilerle donanıyor, her geçen gün gelişiyor ve dünyamızı aydınlatıyorsunuz. Kiminizin içinde gün yüzüne çıkmamış altın madenleri barınıyor. Öğretmenlerinizin dokunuşuyla ışıl ışıl parlıyorsunuz. Kiminiz iyi bir sporcu olmak üzere geliştirirken kendini bir diğeriniz bilim insanı olmak yolunda merak ettiği soruların peşinden koşuyor. Bir dönem boyunca pek çok bilgiler öğrendiniz. Öğrendiklerinizi özümsüyor ve hayatınıza aktarıyorsunuz. Bilgilerimizin hemen başarılarla sonuçlanmadığını görenleriniz üzülmesinler. Bu tatil hepiniz için büyük bir fırsat, sosyal ve kültürel etkinliklere de zaman ayırarak eksiklerinizi kısa zamanda giderebilirsiniz. Düşük notlar sizi yıldırmasın. İkinci kanaat döneminde daha çok çalışarak öğretmenlerinizin ve ailelerimizin desteğiyle başarıları kucaklayabilirsiniz. Tatilde mutlaka sosyal etkinliklere zaman ayırmalı, kitap okumayı da ihmal etmemelisiniz. Hepinizin başarılı olacağınıza yürekten inanıyor, sizlerle gurur duyuyorum.
ÇOCUKLARI İYİ YETİŞTİRMEK İÇİN GAYRET ETTİNİZ

Değerli Meslektaşlarım,Tertemiz gönüllerin yegâne kahramanlarısınız. Öğrenmenin ve öğretmeninin püf noktalarını ustalıkla tespit ediyorsunuz ve eserleriniz göz kamaştırıyor. Biliyorum bu eserleri ortaya koymak kolay değil. Kendinizi, ailenizi, sevdiklerinizi unuttuğunuz zamanlar oluyor. Gözünde bir damla yaşla yanınıza yaklaşan küçücük çocuklarımızı sevgiyle kucakladınız. Bir damla yaş sizin içinizde fırtınalara neden oldu. Bazen öğrencilerinizin sevinç gözyaşları içinizdeki fırtınaları dindirdi. Velilerimiz çocukları için kapınızı çaldıklarında kapınızı düşünmeden sonuna kadar açtınız, onlara amacınızın çocuklarımızı daha iyi yetiştirmek olduğunu hissettirdiniz. Akademik başarıların yanı sıra insani değerler kazandırmayı hedefleyerek durmadan çalıştınız. İkinci kanaat dönemi için hazırlıklar yapmaya başladığınızı da görüyor, öğrencilerimizin hayatlarına değer kattığınız için yürekten teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.
KARNE SADECE ÖĞRENİNİN DEĞİL

Kıymetli velilerimiz,Birinci kanaat yılında çocuklarımızın aldığı karneler yalnızca öğrencilerimizi değil sizi de değerlendiriyor. Yarıyıl tatili kendimizi ve çocuklarımızı sorgulayarak nerde eksik olduğumuzu tespit etmek için büyük bir fırsat. Çocuğumuzun düşük not almış olması sizi endişeye sürüklemesin. Yarıyıl tatilinde çocuklarımızla daha kaliteli zaman geçirerek onlara destek olabilirsiniz. Empati yaparak onların ne hissettiklerini anlayabilir hatta geçmişte karnelerimizi evimize götürürken neler düşündüğümüzü anımsayabilirsiniz. Öğrencilerimize her alanda kendilerini geliştirmeleri konusunda destek olabilirsiniz. Bazen bir sözcük derinlerinde saklı çok kıymetli hazineleri kolayca ortaya çıkarabilir. Düşük notlar size hazin olayların değil hazinelerin sahibi olduğunuzu unutturmasın. Geleceğimizin mimarı çocuklarımız için yaptığınız her şey için çok teşekkür ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, sağlıklı ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmenizi diliyorum.