Afyonkarahisar sandık başına gitti. Bu seçimlerde Türkiye’nin konuştuğu isim olan Burcu Köksal, tarihi bir başarı CHP’ye seçim kazandırdı. 

AK PARTİ’NİN KURULDUĞU AFYON’DA 74 YIL SONRA GELEN ZAFER

AK Parti’nin kurulduğu Afyonkarahisar’da 74 yıl sonra ilk defa CHP’nin seçim kazanması Türkiye gündeminde büyük ses getirdi. 

AK Partili Bülent Eser’den dikkat çeken sözler: Muhalefet yapmaktan çok katkı sağlayacağız AK Partili Bülent Eser’den dikkat çeken sözler: Muhalefet yapmaktan çok katkı sağlayacağız

TARİHİ OY FARKI…

Yüzde 100 oranında açılan sandıklara göre Köksal, oyların yüzde 50.74 gibi büyük bir kısmını alarak tarih yazdı. Köksal, 68 bin 72 oy aldı. AK Parti’nin adayı Hüseyin Ceylan Uluçay ise oyların yüzde 31.83’ünü aldı. Uluçay’ın aldığı oy sayısı 42 bin 703 oldu. MHP’nin adayı Sezer Küçükkurt ise 14 bin 600 oy alarak oyların yüzde 10.88’ini almış oldu.  

İŞTE DİĞER ADAYLARIN ALDIĞI OY ORANI…

Ekran Resmi 2024 04 01 03.20.06

Köksal: Seçim sonuçlarını en yakın bilen Afyon Postası'nın sokak anketleri oldu

Burcu Köksal, belediye başkanı seçilir seçilmez Afyon Postası'na gelerek ilk röportajını canlı yayında Gazeteci Nail Azbay'a verdi. Köksal, yayında sonucu en yakın bilen kurumun Afyon Postası'nın sokak anketleri olduğunu söyledi. 

-Nail Azbay'ın Haberi.