Vali Gökmen Çiçek programları kapsamında Afyonkarahisar’ın ilçelerini ziyaret ederek incelemeye ve ilçeler hakkında ayrıntılı bilgiler almaya devam ediyor. Bu kapsamda Çay ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, yatırım ve projeleri yerinde görerek, bilgiler aldı. 

Vali Gökmen Çiçek’in ilk durağı kamu yatırımı olan ve İl Özel İdaresi eliyle Çay ilçesi İnli köyünde inşa edilen Güneş Enerjisi Santrali oldu. Santrali inceleyen Vali Gökmen Çiçek, Kaymakam Mehmet Durgut’tan bilgiler aldı. Köydeki su pompasının elektrik maliyetini düşürmek amacıyla yapılan santral, 300 gün kullanılabiliyor.

Kadın Kültür Evi Binasını İnceledi

Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretlerinde Kadın Kültür Evleri Projesi çalışmalarını da yakından takip ediyor. Çay ziyaretinde de Kadın Kültür Evi olarak yapılması planlanan ve 340 metrekare kullanım alanı bulunan binada incelemelerde bulundu. Çalışmaların ivedilikle bitirilmesi noktasında talimatlarda bulundu. 

İlçe Hakkında Bilgi Aldı 

Çay ilçesi programı kapsamında Çay Kaymakamı Mehmet Durgut ve Çay Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı’ya makamlarında nezaket ziyaretinde bulunan Vali Gökmen Çiçek, ilçede yapılan çalışmalar ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler aldı.

Projeler İçin Yer Tespiti Yaptı 

İlçe ziyareti çerçevesinde kamu yatırımlarını da yerinde inceleyen Vali Gökmen Çiçek, Çay ilçesi Vakıf Mahallesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü yatırımı olarak yapılacak Spor Kompleksi için arazi incelemesi yaptı ardından Gençlik Merkezi olarak düşünülen eski Toplum Sağlığı binasında incelemelerde bulundu. Vali Gökmen Çiçek projelere ilişkin Kaymakam Mehmet Durgut ve Belediye Başkanı Hüseyin Atlı ile istişarelerde bulundu.  

Muhtarların Taleplerini Dinledi

Kaymakam Mehmet Durgut’tan ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden genel durumu ve ilçeye acil olarak yapılması gereken projelere ilişkin bilgiler alan Vali Gökmen Çiçek, ardından merkez mahalle ve köy muhtarları ile toplantıda bir araya gelerek, muhtarların sıkıntı ve taleplerini dinledi. Muhtarlardan beklentilerini de dile getiren Vali Gökmen Çiçek, vatandaşlara karşı anlayışı ve güler yüzlü olmalarını, kamu hizmetinin yürütülmesinde adil davranmalarını ve kamu yatırımlarının takipçisi olmalarını istedi. 

Çay Kervansarayı ve Alaaddin Camii’ni İnceledi

Vali Gökmen Çiçek tarihi ve kültürel eserleriyle geçmişin izlerini günümüze taşıyan ilçenin önemli eserlerini de incelediği ziyaretlerinde öncelikle Anadolu Selçuklu Sultanı 3. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından yaptırılan Çay Kervansarayında incelemelerde bulundu. Vali Gökmen Çiçek, kervansarayın görkemli mimarisi ve özellikleri hakkında bilgiler aldı. Bir diğer ziyaretini de Çini mozaik süslemeleri ve taç kapısı ile dikkat çeken Anadolu Selçuklu dönemi mirası Alaaddin Camii’ne oldu. Camiyi gezen Vali Gökmen Çiçek, tarihi ve kültürel değeri konusunda bilgiler aldı. 

Biyokütle Enerji Santrali Hakkında Bilgiler Aldı 

Vali Gökmen Çiçek, Oltan Köleoğlu Enerji firmasına ait Türkiye’nin en büyük biyokütle enerji santrali olan Eber Biyokütle Enerji Santralini de inceledi. Zirai atık ve kereste değeri olmayan orman ürünlerinin bertaraf edilerek elektrik enerjisinin elde edildiği santral hakkında firma yetkililerinden sunum eşliğinde ayrıntılı bilgiler aldı. 

Son olarak mevsimine göre sebze ve meyvelerin işlenerek paketlendiği Meyve İşleme ve Paketleme tesisini inceleyen Vali Gökmen Çiçek, tesiste yapılan iş ve işlemler hakkında bilgiler aldı.