Sandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş, belediyenin resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan canlı yayında habercilerin sorularını yanıtladı. Öztaş, belediyenin borcu ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Öztaş, 1 Milyar 165 Milyon 394 bin TL’lik borçlarının olduğunu açıkladı. Başkan Öztaş, bu borcun Sandıklı’ya yakışmadığını söyleyerek, “Bu sandıklı belediyesine yakışmayan borç. Merkezi hükümetimiz büyük yatırımlar yaptı. Millet bahçemiz, kütüphanemiz büyük projeler yaptı. Belediyemizin kasasından para çıkmadan bir çok proje yapıldı. Buna rağmen bu borçla karşılaştık” dedi. 

“Son 2 ayda 110 personel alınmış, hepsini çıkardık”

Seçimlere 2 ay kala eski başkan Mustafa Çöl’e gönderme yapan Öztaş, 110 personelin alındığını açıklayarak, “Son 2 ayda çok fazla personel alınmış. Seçimi kazanma hırsı ile bu yola gidilmiş.110 tane personel alınmış. Sadece kütüphaneye 70 tane personel alınmış.  Cumartesi, Pazar günü bile işçi almışlar. Gayri ahlaki bir şekilde almışlar. Diğer personelimizi etkileyecek noktaya getirmişler.” dedi. 

“Belediyeyi maaş ödeyemeyecek hale getirmişler”

Sandıklı Belediyesi’nin maaş ödeyemecek duruma getirildiğini söyleyen Öztaş, “Maaş ödeyemeyecek duruma getirmişler. Sandıklı Belediye tarihinde 41’nci belediye başkanıyım. En yüksek personel maaşını ödeyen başkan olarak tarihe geçtim 5 kat para katarak personel maaşlarını ödedik. Kar eden bir işletme yok ne yazık ki… Seçim zamanı gayri ahlaki harcamalar yapılmış. Belediye başkanlarının seçim zamanı personel alım yetkilerinin ve harcama yetkilerinin alınması gerekiyor. Ben olsam da bu alınmalı” dedi. 

Afyon'daki Beşiktaşlılar suç duyurusunda bulundu Afyon'daki Beşiktaşlılar suç duyurusunda bulundu

"Satılmayan yer kalmamış"

Öztaş, belediyeye ait pek çok arsanın satıldığını söyleyerek, "3 yılda 96 Milyonluk yer satılmış. Satılmayan yer kalmamış" dedi. >>Kudret Kuş’un Haberi.