Bodrum’da Gastro Afyon rüzgarı: Afyon'un yöresel lezzetleri festivale damga vurdu... Bodrum’da Gastro Afyon rüzgarı: Afyon'un yöresel lezzetleri festivale damga vurdu...

Türkiye'nin önde gelen deprem uzmanlarından Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, jeotermal alanların deprem riskini artırabileceği uyarısında bulundu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, her depremin yeni bir enerji kaynağı olarak jeotermal doğurduğunu belirten Ercan, 7 büyüklüğündeki depremi işaret ederek, Afyon, Germencik, Nazilli, Aydın, Denizli, Buharkent, Salihli, Bursa, Balıkesir, Simav, Dikili, Gümüldür, Erzincan, Erzurum, Ladik ve Bolu gibi bölgelerin risk altında olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan: Jeotermal Alanlar Deprem Riskini Artırabilir

Türkiye'nin önde gelen deprem uzmanlarından Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, jeotermal alanların deprem riskini artırabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Ercan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Her deprem yeni bir enerji, bir jeotermal doğuştur" ifadesini kullanarak dikkat çekti. Özellikle 7 büyüklüğündeki depremi işaret eden Ercan, Afyon, Germencik, Nazilli, Aydın, Denizli, Buharkent, Salihli, Bursa, Balıkesir, Simav, Dikili, Gümüldür, Erzincan, Erzurum, Ladik ve Bolu gibi bölgelerin jeotermal aktivite ve deprem riski açısından hassas olduğunu örneklerle gösterdi. Bu uyarılar, ülkenin deprem hazırlıklarını gözden geçirmesi ve jeotermal alanlarda daha dikkatli adımlar atması gerektiğine işaret ediyor. >>Haber Merkezi.