banner16

banner15

Motokros artık Cumhurbaşkanlığı himayesinde

Afyonkarahisar Valiliği’nin destekleriyle Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliğinde 7-8 Eylül 2019 tarihlerinde ilimizde düzenlenecek olan Dünya Motokros Şampiyonası, Cumhurbaşkanlığı’nın Himayesine alındı.

GÜNDEM 26.04.2019, 18:28 26.04.2019, 18:28
Motokros artık Cumhurbaşkanlığı himayesinde
banner18

FEDERASYON BAŞKANI YETKİ BELGESİNİ TAKDİM ETTİ

               Motorsporlarında dünyanın en gözde organizasyonları arasında yer alan ve ilki geçen yıl düzenlenerek gerek ilimizin gerekse ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlayan Dünya Motokros Şampiyonası, Cumhurbaşkanlığı’nın Himayesine alındı. Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, organizasyonun Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılacağını bildiren yetki belgesini, Afyonkarahisar ili adına Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e takdim etti.

          Dünya Motokros Şampiyonası 7-8 Eylül’de Dünyanın en iyi Motokros pisti olan Afyon Motor Sporları Merkezinde, Dünya Kadınlar ve Avrupa Şampiyonası ile birlikte yapılacak.  MXGP, MX2, Kadınlar ve Avrupa Şampiyonası"nda yaklaşık 150 sporcunun mücadele edeceği organizasyona ilişkin basın toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanı Mahmut Nedim Akülke’nin katılımıyla yapıldı.

AFYONKARAHİSAR İÇİN BÜYÜK ONUR

            Toplantının açılış konuşmasını Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar yaptı. Geçen yıl yapılan organizasyonla ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağladıklarını söyleyen  Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, bu sene düzenlenecek organizasyonun Cumhurbaşkanlığı himayesine alınmasının şehrimiz için büyük bir onur olduğunu ifade etti. Yunus Uçar konuşmasında şunları ifade etti; “Anadolu’nun incisi, Türkiye’nin gözdesi ilimizde bizler için gurur verici bir vesile için toplandık.  Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak koşarak bu topraklara gelmiştik. Eski Belediye Başkanımız İl Genel Meclisi Başkanımızın daveti üzerine geldiğimiz bu topraklarda Dünya Şampiyonası organizasyonu için bize bir ufuk açılmıştı. Açtığı o ufkun peşinden koştuk ve bugün ulusal şampiyonalarla başlayan bu organizasyonumuz dünya şampiyonası formatına taşındı. İlkini geçen yıl dünyanın en iyisi formatıyla gerçekleştirdikten sonra Allah bizlere bugün bambaşka bir onuru yaşattı.

 

 “25 SENEDİR SPOR HAYATIMDA NADİR OLARAK GÖRDÜĞÜM BİR HADİSEDİR”

             Bu onuru yaşatan başta Afyonkarahisar Valimize, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, İl Genel Meclisi Başkanımız Burhanettin Çoban’a ve Afyonkarahisar Belediyesi’nde çalışan ekibe sonsuz teşekkür ediyorum. Organizasyonun ülkemizde daha büyük bir ilgiyle izlenmesi açısından böylesi bir himayeye ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Yunus Uçar; “Bu organizasyon Dünya çapında bir organizasyon ama ülkemizde daha büyük bir ilgiyle izleniyor olması için bizim bu himayeye ihtiyacımız vardı. İkinci senesinde ülkemizin tanıtımına sağladığımız katkı ile yaptığımız sportif başarı ve organizasyonun kusursuz olması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı himayesine alınma performansı göstermiş olması Afyonkarahisar  ve federasyonumuz için çok büyük bir onur ve gururdur. Bir spor organizasyonun Cumhurbaşkanlığı Himayesine alınmış olması 25 senedir spor hayatımda nadir olarak gördüğüm bir hadisedir.

CUMHURBAŞKANIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER

         İstanbul’da 210 milyon dolar harcanmak suretiyle inşa edilmiş olan Formula- 1 Pisti vardır. 13,5 milyon dolar gibi bir bütçeyle sadece isim hakkı ödenerek Türkiye’de düzenlenen Formula 1 yarışları yarışları bu kapsamda değerlendirilmişti. 2020 Yılında ülkemizde düzenlenecek olan Dünya Okçuluk Şampiyonası ile ilgili yine bir himaye söz konusu. Birde Cumhurbaşkanlığı Makamı adına düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu vardır. O organizasyon makamın adına düzenlendiği için himayededir. Dolayısıyla bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda sportif organizasyonlar bu onura layık görülürler.  Ülkemize ve şehrimize sağladığımız faydadan dolayı bu onura layık görüldük. Bizi bu onuru, temsil hakkına layık gören başta ülkemizdeki bütün güzelliklerin mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Bu organizasyonun üzerinde emeği olan başta Afyonkarahisar Belediyemizin çalışanları olmak üzere bu gayrette emeği olan herkese  teşekkür ederim” dedi.

“BU ONUR AFYONKARAHİSAR’A VERİLDİ”

            İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ise Afyonkarahisar için çok önemli bir güne şahitlik ettiklerine dikkat çekerek; “Bu gün Afyonkarahisar için çok önemli bir gün. Çok mutluyuz kıvanç duyuyoruz. Daha ilkini yaptığımız bir organizasyonla hem Dünya Motosiklet Federasyonu’ndan güzel ödüller aldık. Hemde ikinci yılımızda bizim bu faaliyetimiz Cumhurbaşkanımız tarafından himayeye alındı. Cumhurbaşkanlığımıza, Belediye Başkanlığı dönemimizde himaye için başvurmadık. Böyle bir talebimiz olmadı. Ancak içimizden böyle bir destek geçiyordu. Bu faaliyetimizin Türkiye ve dünyadaki yansımaları ve daha ilk yılında sağladığı üstün başarı, Cumhurbaşkanlığımızın ekipleri tarafından da dikkat çekmiş ki, bu onur bu şehre verildi.

DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR

           Yeni dönemde de Belediye Başkanımız adaylığı döneminde çalışmalara destek vereceğini ifade etti. Huzurlarınızda Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e bu çalışmayı devam ettirmesinden dolayı verdiği destekten ötürü, kutluyorum, tebrik ediyorum teşekkürlerimi sunuyorum. Organizasyonun Cumhurbaşkanımızın himayesine alınması il olarak bizim devletten destek almamızı, sponsor noktasındaki gayretlerimizi müspet anlamda etkileyecek. İşin başından bu tarafa desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen belediye çalışanlarına, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanımız Bekir Yunus Uçar Bey’e,  destekleriyle çalışmayı devam ettirecek olan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Bey’e,  bu organizasyonu sahiplenen ve her türlü desteği veren Valimiz Mustafa Tutulmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

“AFYONKARAHİSAR İÇİN BÜYÜK KAZANIM”

           Organizasyonun Cumhurbaşkanlığı himayesine alınmasının Afyonkarahisar’ın tanıtımı için atılmış en büyük adımlardan birisi olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise ilimiz açısından büyük kazanım olduğunu söyledi. Başkan Zeybek; “Bu şampiyonanın ilimize kazandırılmasında emeği geçen Sayın Valimize, dönemin Belediye Başkanı şu anki İl Genel Meclisi Başkanımız Burhanettin Çoban"a ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Yunus Uçar"a çok teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar tanıtımı için atılmış en büyük adımlardan birisi. 7-8 Eylül"de ikincisini gerçekleştireceğimiz şampiyona dört ayakta yapılacak. Dünya Erkekler Motokros Şampiyonası, Dünya Bayanlar Motokros Şampiyonası, Avrupa Kadınlar Motokros Şampiyonası ve yine Avrupa Şampiyonası’nın finallerinin ilimizde yapılacak olması ilimiz açısından büyük bir kazanım. Bundan ülkemiz de kazanç sağlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu desteğinden dolayı şükranlarımızı arz ediyorum” dedi.

“MARKA DEĞERİMİZ ARTACAK”

           Cumhurbaşkanlığı desteğinin mutluluk verici olduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz ise  “Yapılan tüm etkinlikler ilimizin marka değerini artırmaya yöneliktir. Sarf ettiğimiz çabalar sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımız etkinliğin önemini kavramış ve bize bir yönüyle sizin yanınızdayız anlamı taşıyan desteği vermişlerdir. Afyonkarahisar adına büyük bir mutluluk duymamız gerekiyor. Marifet iltifata tabidir. Afyonkarahisar halkı, kurumları ve Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak girdiğimiz bu yolda iyi işler yaptığımızı görmüş olduk. Bu da bizi ayrıca mutlu ediyor. Geçen yıl organizasyonun ilki yapıldı. Eksi ve artı yönleri muhakkak olmuştur. Ama daha başarılı bir organizasyon olması adına halkımız ve kurumlarımızın daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

HALKIMIZIN DAHA FAZLA DESTEK VERMESİ GEREKİR

            Dünya Motokros Şampiyonasına vatandaşlarımızın da destek vermesi gerektiğinin önemle vurgulayan Vali Mustafa Tutulmaz: “İlk organizasyon bize 2 dalda ödül getirdi. Afyonkarahisar bu organizasyonla lig atlamıştır. Ülkemizde Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapabilen bir kaç vilayetten biridir. Yerelde çok sayıda spor organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Ancak uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmak her İl’e nasip olmaz. Geçen yıl benim gözlemlediğim eksiklik halkın ilgisi azdı. Bu yıl desteğin biraz daha fazla olması gerekir. Afyonkarahisar son zamanlarda turizm anlamında adından sıkça söz ettirmektedir. Spor tesislerinin ilimize kazandırılmasında ve bu organizasyonun Afyonkarahisar’da yapılmasında emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bu organizasyon diğer büyük organizasyonlara da öncü olacağına eminim. Afyonkarahisar sıradan bir il değil. Biz buna inanıyoruz. Halkımızın da inanmasını bekliyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
17°
açık
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Ankara Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25