Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, geçtiğimiz günlerde sığınmacıların nikah ücretlerini 10 bin liraya çıkardıklarını açıklamıştı. Açıklama sonrası siyasilerden gelen tepkilerin ardından Zafer Partisi Afyonkarhisar İl Başkanı Ahmet Bilal Öztürk, Burcu Köksal'ı aldığı kararlardan dolayı desteklediklerini ifade etti.

Başkan Öztürk açıklamasında şunları söyledi:

"Seçim döneminde Burcu Köksal hanımefendinin gerek sığınmacılarla ilgili gerek Dem ve HÜDA-PAR ile ilgili yaptığı açıklamalar karşısında kendisine tam destek verdiğimizi açıklamıştık. Şuanda görüyoruz ki Türklük ve milliyetçilik şuurunu kaybeden bir güruh ensar muhacir diyerek Belediye Başkanı Burcu Hanıma saldırıyor, suç duyurusunda bulunuyor. Mecliste provokatif konuşmaları yapılıyor. 

- Son nefesimize kadar söyleyeceğiz

Sığınmacı konusunda tehlikeyi son nefesimize kadar paylaşacağız. Kültürümüze , bilimimize , ilimimize,  o kadar uzaklar ki genel olarak demografik yapının bozulma tehlikesi var demiyorum, bozuluyor. Ülkemizde 50 yıllık aşı programları ile (ari) yani arınmış, temiz hale geldiğimiz hastalıklar vardı. Şimdi tekrardan ülkemizde çocuklarımızda su çiçeği, kabakulak kızamık gibi hastalıkların görüldüğünü bunun nedeninin de farklı bölgelerden gelen sığınmacılardan kaynaklı olduğunu ileten hekim hocalarımız var. 

- Doğurma oranı nüfusumuzu tehdit edecek vaziyett olacak

Doğurma oranları 5-5.5 ortalamada Türk kadınının doğurma oranı ise 1.3-1.5 uzun süreçte nüfusumuzu tehdit edecek vaziyet olacaktır. 

Afyonkarahisar'da 1000 metrelik Türk bayrağıyla "Gençlik Yürüyüşü" yapıldı Afyonkarahisar'da 1000 metrelik Türk bayrağıyla "Gençlik Yürüyüşü" yapıldı

Bu tehlikeleri Burcu Köksal Başkanımıza her fırsatta  ilettik. Kendisi de çok net şekilde bu tehlikelerin farkinda , evet misafirlik fazla uzadı.

Peygamber efendimizin hadisi şerifini paylaşalım;

- "Uzayan misafirlik, ev sahibine zulüm olur." 

Burcu Hanım'ın uygulamaya soktuğu değişikliklerle, Afyonkarahisar halkına karşı pozitif bir ayrımcılık yaptığı için ve bundan sonra da bu tarzda Afyon'lu Türk vatandaşlar için yapacağı pozitif destekler için kendisine il başkanlığı olarak teşekkür ederiz. 

- Bu konularda Burcu Köksal yalnız değildir

Bu konularda yanlız olmadığını ve hiç bir zamanda yanlız bırakmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

>>Kudret Kuş'un Haberi