Çakırköy’de 211 ada 52 parsel numaralı 35 bin metrekarelik araziye birilerinin çökmeye çalıştığını Afyon Postası bugün tüm kamuoyuna duyurmuştu. Bu haber sonrasında Afyonkarahisar Valiliği’nden flaş bir açıklama geldi. Valilikten gelen açıklama şöyle: 

Arazi bazı kişiler tarafından ele geçirilmeye çalışıldığı yönünde iddialar var

Afyonkarahisar Merkez Çakırköy mahallesinde bulunan mülkiyeti hazineye ait 211 ada 52 parsel numaralı taşınmazın bazı kişiler tarafından ele geçirilmeye çalışıldığı yönünde basın yayın kuruluşlarında çeşitli iddialar yer almaktadır. 

Belediye Başkanı Burcu Köksal ile ilgili flaş gelişme: Suç duyurusunda bulunuldu Belediye Başkanı Burcu Köksal ile ilgili flaş gelişme: Suç duyurusunda bulunuldu

“Milli Emlak Müdürlüğü suç duyurusunda bulunulmuştur”

Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 04.04.2024 tarihi itibariyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş, ilgili mevzuat hükümleri uyarınca Afyonkarahisar Valiliği tarafından gerekli inceleme başlatılmıştır. 

“5 gün içinde taşınmazın tahliyesi gerçekleşecektir”

İlgili kanun hükmü gereği en geç 30.04.2024 Salı gününe kadar söz konusu taşınmazın tahliyesi sağlanarak idareye teslim edilecektir. Hazine arazilerinin her türlü izinsiz kullanımı ve işgal girişimine yönelik konularda adli ve idari süreç, ilgili kurumlarımızca ivedilikle ve titizlikle takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  

Ne Olmuştu? 

Afyonkarahisar’ın yeşil doğası ile gözde adreslerinden olan Çakır Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar mahallelerinde bulunan 35 bin metrekarelik değeri 350 Milyon TL olan arazilerine “ağaç dikme” bahanesi ile  İsmail Çiftçi, Bilal Çiftçi, Hüseyin Bozoklu gibi iş insanlarının ‘çökmek’ istediklerini söyleyerek bu talana geçit vermeyeceklerini Afyon Postası aracılığı ile dile getirmişlerdi. O haberi okumak için buraya tıklayın...