Abdi İbrahim açıklamasına göre, Türkiye Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Yıldız, Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası'nda Tuncel, gençler kategorisinde 1500 metre, 800 metre, 400 metre serbestte altın, 200 metre serbestte gümüş madalya ve açık yaş kategorisinde 1500 metre, 800 metre, 400 metre serbestte gümüş, 200 metre serbestte bronz madalya kazandı.

Sakcı da 50 metre ve 100 metre kurbağalama, 100 metre karışık, 50 metre serbest, 4X50 metre karışık ve serbest bayrak ile 4X100 metre karışık ve serbest yarışları olmak üzere 8 altın madalya aldı. Emre Sakcı, 100 metre karışıkta da Türkiye rekorunu kırarak rekorlarına bir yenisini daha ekledi. Böylece her iki sporcu şampiyonaya damgasını vurdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Abdi İbrahim Kurumsal İlişkiler, Sürdürülebilirlik ve İletişim Direktörü Dr. M. Oğuzcan Bülbül, Merve Tuncel ve Emre Sakcı'nın Türkiye'nin gururu olduklarını belirtti.

Bülbül, Tuncel ve Sakcı'nın ülkenin adını her kulvarda en yükseğe taşıma azmine sahip sporcular olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Onların yurt içinde ve dışında elde ettiği başarılar, gençlerimizin spora yönelmesini sağlayarak, yeni Emrelerin ve Mervelerin yetişmesine de zemin hazırlıyor. Abdi İbrahim olarak toplumsal sorumluluklarımızın bilinciyle spora ve gençliğe yönelik projelere imza atmaya, başarıya giden yolculuklarında sporcularımızı maddi ve manevi desteklemeye devam edeceğiz."

Merve Tuncel ve Emre Sakcı da sponsorluk desteği için Abdi İbrahim'e teşekkür ederek, şu görüşleri paylaştı:

Türk Telekom'un Net Insight ile geliştirdiği senkronizasyonu çözümü ITU-T'de Türk Telekom'un Net Insight ile geliştirdiği senkronizasyonu çözümü ITU-T'de

"Abdi İbrahim'in yüzme sporunu sahiplenerek bizlere yolculuğumuzda destek vermesi, başarılarımızın daha çok kişiye ulaşmasını sağlaması, maddi, manevi olarak her zaman yanımızda olması bizim için bir dönüm noktası oldu. Bu sebeple elde ettiğimiz başarılarda bu desteğin rolü çok büyük. Yanımızda bu gücü hissederek, bundan sonra da daha iyisini yapmak için aynı kararlılıkla çalışmayı sürdüreceğiz." AA

Kaynak: aa