Şirketten yapılan açıklamaya göre, rahat, şık ve kaliteli tasarımlarını daha fazla müşteriyle buluşturmayı hedefleyen Kiğılı, Belçika'daki ilk mağazasını Hasselt şehrindeki Demerstrat Caddesi'nde açtı.

Bakan Şimşek yanıtladı: Kira artışlarına yüzde 25 sınırı devam edecek mi? Bakan Şimşek yanıtladı: Kira artışlarına yüzde 25 sınırı devam edecek mi?

160 metrekarelik konsept mağazada Kiğılı markalı ürünlerin yanı sıra Abdullah Kiğılı Exclusive Cut marka ürün gamı da satışa çıktı. Mağazanın açılışına, Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, Anwers Başkonsolosu Batu Kesmen ve Belçika Ticaret Müşaviri Mehmet Kayış katıldı.

Kiğılı, diğer yatırımını ise Kosova'nın başkenti Priştine'de yeni bir mağaza açarak gerçekleştirdi. Royal Mall AVM'de açılan mağazanın büyüklüğü 126 metrekare.

Açıklamada, Belçika'da mağaza açılışındaki görüşlerine yer verilen Suerdem, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya'da 50'den fazla ülkede 100'ü aşkın mağaza ve satış noktasıyla erkeklerin giyim ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti.

Suerdem, "Markamızı dünya çapında büyütmek, yeni ülke pazarlarına girmek için hiç durmadan çalışıyoruz. Hasselt ve Priştine'de yeni mağazalar açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iki yeni mağazamız, Avrupa'da varlığımızı genişletmeye ve daha fazla müşteriye ulaşmamıza yardımcı olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Kiğılı, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği yatırımlarla her yaştan erkeğe hitap eden ürün gamıyla, yenilikçi ve dünya standartlarında koleksiyonlar sunmaya devam ediyor.

Belçika ve Kosova mağazalarının ardından Kiğılı, Sırbistan'ın Belgrad ve Azerbaycan Bakü kentlerinde bu ay mağaza sayısını artırmaya devam edecek.