banner16

banner15

banner153

CHP’li Yalçın Görgöz: Askeri havaalanı sivil uçuşlara açılmalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, haftalık basın toplantılarında konuşarak özetle şunları söyledi: 

SİYASET 24.01.2022, 14:22 24.01.2022, 21:51
banner18

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, haftalık basın toplantılarında konuşarak özetle şunları söyledi: 

Teknofest'in Afyon'daki askeri havaalanında yapılmasını isteyen Görgöz, bu festivalin bu havaalanını sivil uçuşlara açılması noktasında vesile olmasını söyledi. 

Görgöz'ün açıklamaları şöyle:

BASIN AÇIKLAMASI 
Gazeteci, haber ve bilgi kaynağına en çabuk ulaşan ve bu kaynaklardan edindiği bilgi ve haberleri okurlara sunan insandır. Gazetecinin bu görevini yapabilmesi için habere, olaya, olguya, belgeye ve bilgiye dayalı yazılar yazması gerekir. Bunun için de gazetecinin güvenilir kişi olması zorunludur. Sır saklayan, haber ve bilgi kaynağını gizlemesini bilen, gerektiğinde hükümetlere ve güç odaklarına karşı savaşmayı göze alan insan, gazetecidir."

"Ben Atatürkçüyüm. Ben Cumhuriyetçiyim. Ben lâikim. Ben antiemperyalistim. Ben tam bağımsız Türkiye'den yanayım. Ben insan hakları savunucuyum. Ben, terörün karşısındayım. Ben, yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım. Dün sabaha değin, araştırarak yazdığım hiçbir konuyu yalanlayamadınız. Öyleyse vurun, parçalayın, her parçamdan benim gibiler beni aşacaklar doğacaktır." 

Bu satırlar usta gazeteci Uğur Mumcu’ya ait. 
Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993’de, 29 yıl önce evinin önündeki arabasına konulan bombanın patlaması sonucu suikasta kurban edilerek yaşamını yitirdi. Araştırmacı, yazar, Gazeteci, demokrasi şehidimiz Uğur Mumcu’yu, sevgi, saygı ve özlemle anıyorum. 

24 Ocak 2001'de haince planlanan saldırı sonucunda şehit edilen emniyet müdürü, halkın polisi Ali Gaffar Okkan'ı ve 5 polis memurunu saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun. Bu saldırıları gerçekleştiren alçakları da şiddetle kınıyorum. 

CHP eski milletvekili, eski Dışişleri Bakanı ve saygın devlet adamı İsmail Cem’in aramızdan ayrılışının 15. yıldönümü. Saygıyla anıyorum. Bugün üzgünüz. Ülkemizin çok değerli sanatçılarından Fatma Girik’i kaybettik. Ruhu şadolsun. Allah rahmet eylesin. 

2 gün önce Gazeteci Sedef Kabaş Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandı. 
Devleti, ülkeyi yöneten iktidar, ülkeyi hoşgörüyle, adaletle, liyakatle, yurttaşlarına özgürlük ortamı sağlayarak yönetmek zorundadır. Biliyorsunuz daha önce gazeteciler ve sosyal medyadan düşüncelerini paylaşan vatandaşlar üzerinde, çok fazla baskılar vardı. Eleştiri yapanların gece yarısı ya da sabahın erken saatlerinde evleri basılır, gözaltına alınırlardı. Bu duruma kamuoyundan ve değişik çevrelerden tepkiler geldi. 

İktidar Mart 2021’de, İnsan Hakları Eylem Planını açıkladı. Bu eylem planıyla ülkeye demokrasinin, hoşgörünün geleceğini, artık sabahın erken saatlerinde kimsenin evinden alınmayacağını, bu kişilere yazı gönderileceğini, gelip ifadelerine başvurulacağını kamuoyuyla paylaştılar. 

Devleti yöneten kişilerin önce verdikleri sözleri tutmaları gerekir. Bu sözler verildi, kamuoyuna açıklandı.  Açıklanırken demokrasi ve özgürlük vurgusu yapıldı. Ancak dönüp baktığımızda verilen sözlerin tutulmadığını, söylenenlerin uygulanmadığını görüyoruz. 
Verdiğiniz sözleri tutmazsanız vatandaşın güvenini kaybedersiniz. Zaten şu anda var olan temel sorun da, vatandaşla Saray iktidarı arasındaki güven sorunudur. 
İnsanlar düşüncelerini söyleyecekler. Siz o söylenenlerden rahatsız olabilirsiniz. Savcılar soruşturma da açabilir. Ama bunun insani koşullarda, hukuk, demokrasi, insan hakları kapsamında yapılması gerekir. Bu eylem planı hiç bir zaman uygulanmadı. 
Anayasanın askıya alındığı bir ülkede bu tür eylem planlarının hiçbir anlamının olmadığını bir kez daha gördük. 

Bununla beraber bir şeyi daha gördük; 
Camiler, cemevleri, tüm ibadethaneler, Allah’a ibadet etmek için yapılan, varolan özel mekanlardır. Bu mekânlarda, kinden, öfkeden bahsedilmez. Bu özel mekanlarda, sevgiden, hoşgörüden, birlikten, beraberlikten söz edilir. Bu mekanlar kinin ve öfkenin olmadığı, intikam duygusunun akla gelmediği yerlerdir. Siz eğer ibadethanede kini, nefreti ve öfkeyi önceleyen bir dil kullanırsanız bu kabul edilemez. 
Ülkemizde, neredeyse yarım asırdan beri yazdığı söylediği şarkılarla halkımıza birlik beraberlik mesajı veren, sevgiye, hoşgörüye davet eden bir sanatçının 5 yıl önce söylediği şarkının sözlerinin bugün gündeme getirilmesi ve  sonrasında yaşananlar ülkemizdeki yargının ve siyasi konjonktürün ne durumda olduğunu gözler önüne sermektedir. 

EKONOMİK KRİZ 
YAĞ KUYRUĞU  

İlimizde ve ülke genelinde, doğalgaz eksikliğinden kaynaklanan elektrik kesintileri yaşıyoruz. Sanayiciye “3 gün süreyle üretim yapma sakın, elektriği üretimde değil sadece aydınlatmada kullan” diye uyarıda bulunuyorlar. Bunun nedeni doğalgazın olmayışıdır. 

Kış geldiğinde, İran’ın Türkiye’ye doğalgaz vermesinde aksaklıklar olur, kesilmeler olur. Bu durum yeni yaşanan bir durum değil. Her yıl yaşanıyor. Burada önemli olan şey, bu durumun bilinmesine rağmen depolama işinin yapılmamasıdır. Doğalgazı stoklamamız için yedek depolarımız var ancak zamanında yani yaz aylarında depolama yapılmamış. 

Peki bu depolara zamanında neden yeteri kadar doğalgaz stoğu yapılmamış? Böylesi ekonomik darboğazın yaşandığı ülkemizde böylesi basit hatalardan dolayı üretimin engellenmesi kabul edilebilir mi? Asla kabul dilemez! Böylesi hatalar yapılmasının altında yatan en önemli etken, planlamayı yapacak liyakatli kadroların olmayışıdır. 

Ülkemizde, tüketici enflasyon oranıyla üretici enflasyon oranı arasında, yüzde 30 ile 90 arasında 60 puanlık bir fark var. Bu fark önümüzdeki günlerde fiyatlara yansıyacaktır. Hiçbir iş insanı zarar etmek istemez. Çünkü zarar ederse üretemez. Elektrik, doğalgaz pahalandıysa, asgari ücret arttı, girdiler yükseldiyse, bunlar direk maliyete yansıyacaktır. Maliyetlerin yükselmesiyle tüketicinin önüne gelen ürün daha da pahalı olacaktır. Yani bu güne kadar yapılan yüksek oranlı zamlara yenileri eklenecektir. 

Şimdi ülke genelinde yağ kuyruklarını görüyoruz. Üstelik kara kışta insanlar yağ almak için kuyrukta saatlerce bekliyorlar. Özellikle büyükşehirlerde ucuz ekmek kuyruklarını görüyoruz. 
Bütün bunlar durduk yere mi oldu? 20 yıldır ülkeyi yönetenlerin bunu düşünmeleri lazım. Nerede hata yaptık diye kendilerine sormaları lazım.

TEKNOFEST AFYONDA 
TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin, sadece “insansız hava araçlarıyla” ilgili bölümünün 2022 de ilimizde yapılacak olması son derece sevindiricidir. Ancak bu tür festivalleri, ilimize kalıcı ARTI DEĞER kazandıran etkinlikler haline dönüştürmek gerekir. 
Şöyleki; Afyonkarahisar Valimiz geçen yıl 4 partinin il başkanlarıyla bir toplantı düzenledi. Bu toplantı TEKNOFEST’in ilimizde yapılmasının sağlanması üzerineydi. Bunun üzerine 4 İl başkanı olarak Basın Açıklaması yaptık. Bu açıklama da, CHP İl Başkanlığı olarak; Afyonumuza yapılacak her faydalı yatırım ve etkinliği destekleyeceğimizi belirtmiştik. Hatta açıklamamızın daha iyi anlaşılması açısından, “söz konusu Afyonkarahisar sa gerisi teferruattır” demiştik. Ayrıca bu festivalin, Afyon Askeri Havaalanını sivil uçuşlara açılmasına sebep olabileceğini, bunun sağlanması için de her türlü çabanın gösterilmesi gerektiğinin altını çizmiştik.  

Zafer Havalimanı sürekli zarar ediyor. Açıldığı 2012 yılından bu yana 10 milyon 233 bin 144 yolcu garantisi verilmiş. 341 bin 831 yolcu kullanmış. Yanılma payı Yüzde 97 !!! 

Buradan döviz endeksli yapılan köprü, yol, alt geçit, uçuş garantili, hasta garantili bilumum GARANTİLİ İHALE meraklılarına, yolcu garantili teleferik yapma meraklılarına çağrıda bulunuyorum; 
Gelin Afyon Askeri Havaalanını sivil uçuşlara açılmasını sağlayalım. Büyük Taarruzun ve Afyonumuzun kurtuluşunun 100. Yılında bu güzelliği sağlayalım. Boş laflarla, palavralarla zamanımızı geçirmeyelim. Afyonumuzun gelişimini istiyorsak, gerçek anlamda çok önemli bir katkıyı birlikte sağlamış olalım. 

Yorumlar (5)
Özgür 4 ay önce
Görgöz seni ve senin gibilerin hüküm sürdüğü siyasi zihneyet önerisi bu kadar olur neymiş sivil uçuşlara açılsınmış. Diyelimki açtık ne olacak saat başı uçakmı inip kalkacak sizde limonata satarsınız yolculara. Bırak ya güldürme insanı çapsız siyasetinizle. Sizde teşkilat bile yok sizde tek şey var her olaya fikir yürütme kabiliyeti onu kahvedede yapıyorlar...
Ayarsız 4 ay önce
özgürr şiiiiişşşt özgürrr hava alanı açılsın varya senin için orada kına satacağım sana da göndereceğim kına dan tamammı anladın sen anladınnnnn....
Serdar 4 ay önce
Memleketimizde bitane havalimanı yok haklısınız.
Emir 4 ay önce
Ya sanki akın akın uçak yolcusu varda sadece havaalanına gidilemiyor.Afyonun eti nedir budu nedir,insanlar ne kadar uçak yolculugunu tercih ediyor,yolculuk yapanların niteliği nedir,yolculuk güzergahları vs vs vs,oturun bunların analizini yapın .
Afyon'dan 4 ay önce
Zafer Havaalanı Afyonun kabusu oldu.Şehirde olsa dolmuşa biner gibi vatandaş uçağamı binecek diyenler saçmalıyorlar.65 km ilerde dağın başında bir havaalanına gitmek yetmiyor İstanbulda yine metro ve toplu taşım olmayan bir havaalanına uçak iniyor karşı tarafa geçmek 2.5 saati buluyor.Yazın ben yolcu gönderdim yurt dışına aktarma yapacak büyük çoğunluk Avrupa'ya aktarma yapacak yolculardı.Uşak dert etmiyor Kütahya umurunda değil yanlışı savunmak bizemi düşüyor.Her şeyi yanlış bir havaalanı.
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 37 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136