31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere az bir zaman kala, Selçuklu Mahallesi Muhtar adayı Hüdai Köken kendisini ve seçilmesi durumunda yapacaklarını Afyon Postası'na anlattı

TCDD uyardı: Afyon-Konya arasında 10 gün dikkatli olun TCDD uyardı: Afyon-Konya arasında 10 gün dikkatli olun

Muhtar adayı Köken şunları söyledi:

Hüdai Köken kimdir?

"1990 Afyonkarahisar Merkez doğumluyum. Üniversite eğitimimi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladım. 2017 yılına kadar Afyonkarahisar’da özel bir firmada insan kaynakları personel temini üzerine bir çalışma hayatım oldu. Akabinde askerlik sürecimi de tamamladıktan sonra 2018 yılında kurucusu olmuş olduğum Afyon Zirve Yönetim Temizlik firmasının işletmesine devam etmekteyiz." 

Whatsapp Image 2024 03 13 At 17.28.55 (1)

Neden aday oldunuz?

"Az önce bahsettiğimiz gibi, yapmış olduğumuz işle bağlantılı olarak Selçuklu Mahallesi’nde 21 tane sitenin apartman ve site yöneticilik hizmetlerini yürütmekteyiz. Sıradan bir yöneticinin maruz kaldığı sorunların daha fazlasına maruz kalarak mahallemizde sorunlar yaşamaktayız. Dedik bu sorunları bire birde yaşayan birisi olarak bunlara bir çözüm getirelim, mahallemize yeni bir soluk getirelim diye düşündük ve bu göreve talip oldum."

Nasıl bir muhtarlık vaat ediyorsunuz seçmenlere?

"Selçuklu Mahallesi’ndeki seçmenlerimize aynı Afyon Zirve Yönetim’in çalışma prensibinde olduğu gibi Selçuklu Mahallesi’nin yapısına uygun modern ve kurumsal bir yönetim anlayışıyla; şeffaf, dürüst ve ulaşılabilirlik, çözüm odaklı olmak, esaslı bir muhtarlık düşünüyoruz. Bu mahalle yeni bir mahalle olması hasebiyle sosyal aktivitelerin, komşuluk ve mahalle kültürünün daha tam oturmadığı bir mahalle. Bunu da demokrasinin en küçük halkası muhtarlık ile yeni bir bakış açısı getirmeyi planlıyoruz. Mahallenin birinci derecedeki olan sorunlarını da en üst makamlardan çözüm üretmeye çalışacağız. 5 yılda yapmayı planladığımız, hayal ettiğimiz işleri 5 dakikada anlatmak mümkün değil. Bu konuda sosyal medyanın gücüne çok inanıyorum. Selçuklu Mahallesi’nde oy kullanacak bütün seçmenlerimize, 31 Mart’a kadar bir defa olsun sosyal medya hesaplarımdan ‘hudaikokenselcuklumuhtaradayi’ kullanıcı adı ile aratarak bütün projelerimizi oradan detaylı bir şekilde inceleyebilirler." 

Whatsapp Image 2024 03 13 At 17.28.56

Seçilmeniz durumunda yapacağınız en önemli şey ne olacak?

"Az önce bahsettiğim gibi Selçuklu Mahallesi’nin birinci öncelikleri tabi ki hayati anlamda altyapı sorunu, aynı şekilde elektriklerin çok sık şekilde gidip gelmesi sorunu gibi sorunlar var ama muhtarlık özelinde sorduğunuzda şöyle bir yaklaşımım var; Hiroşima’da ve Nagazaki’de okula başlayacak çocuklar savaş alanının olduğu yerlere götürülerek çocukların tarihe olan bağlılıklarından milli ruh çıkartılmaya çalışılıyor. Ben de burada yaptığımız iş hasebiyle, muhtarlığın getirmiş olduğu maddiyata ihtiyacımız olmadığından dolayı ayrılmış olan bütçenin tamamını bu işlere ayırarak Selçuklu Mahallemizin sınırları içerisinde yer alan çocuklarımızı 19 Mayıs, 18 Mart, 23 Nisan ve 30 Ağustos gibi resmi bayramlarda Afyon’daki ve çevre şehirlerdeki şehitliklere geziler düzenlemek benim en büyük hedefim. Mahallemiz bizi layık görür, takdir ederlerse bunu muhakkak hayata geçireceğim, çok istiyorum. 
Sözlerimi bitirmeden tüm İslam alemine Ramazan ayının hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Aynı şekilde Ramazan ayı içerisinde ailelerin fitre ve zekatlarını verme konusunda İscehisar’da Tip-1 SMA hastası kardeşimiz var, Mehmet Akif bebeğimiz. Valilik onaylı yardım kampanyasına katılarak hem dini vecibelerini yerine getirmiş olurlar hem de kardeşimizin sağlığına kavuşmasında yardımcı olurlar."