Güney Kore'nin teknoloji devi Samsung, 2023 yılı programını büyük oranda resmen tamamladı. Şirket tarafından gelen bilgilere göre 2024 yılına odaklanırken Ocak ve Şubat ayında ise Samsung Galaxy S24 ailesi ile tanışma imkanı da yakalanacak. Telefonların da lansmanına aylar olsa dahi sızıntılar yaşanmaya başlanırken Galaxy S24 ailesinin de bazı fiziksel ve teknik özellikleri de sızdırıldı.

Akıllı telefon sektörünün ünlü sızıntı kaynakları, telefonların resmî olmayan render görüntülerini oluşturdular. Ayrıca Samsung Galaxy S24'ün boyutları ile batarya kapasiteleri de gün yüzüne çıkmış durumda.

Samsung Galaxy S24'ün tasarımı büyük olasılıkla şöyle olacak:

Oluşturulan render görsellerle ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda, Galaxy S24, Galaxy S23'e büyük oranda benzeyecek. Yuvarlatılmış çerçeve tasarımı görmeyeceğiz. Samsung, tıpkı Apple gibi keskin köşeli çerçeve kullanacak.

Bu arada; ekran boyutunda da hafif bir değişim olacak. Samsung Galaxy S23'te 6.1 olan ekran boyutu, Galaxy S24'te 6.17 inç olarak kayıtlara geçecek.

Bu boyutlar doğrultusunda Galaxy S24'ün 6.17 inç, Galaxy S24+'ın 6.7 inç ve Galaxy S24 Ultra'nın da 6.8 inç ekran boyutuna sahip olacağı konuşuluyor. Ekran çözünürlüğü baz model için FHD+, diğer modeller için WQHD+ olacak. Tüm modeller, 2.500 nit tepe parlaklık değerine sahip olacak.

Adana ve Gaziantep’te internet kesilecek: 3 gün sürecek… Tarih ve saat verildi Adana ve Gaziantep’te internet kesilecek: 3 gün sürecek… Tarih ve saat verildi

Keşfet Haber Ajansı