RATEM ile Ortaklık Yolunda Büyük Adım

Türkiye genelindeki yayıncı kuruluşların büyük bir bölümünün çatı örgütü olan RATEM, 800 üyesiyle Ali Osman Okşar'ın sunumu sonrasında bu yenilikçi teknolojiye büyük ilgi gösterdi. RATEM'in geniş ağının ve etki alanının bir parçası haline gelen Haber ve Radyo programı seslendirici, oluşturucu  yapay zeka sistemi haber toplama ve düzenleme işlevleri ile medya sektörüne yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Teknolojinin Habercilikteki Rolü Büyüyor

RTURK Teknolojinin uzun süredir üzerinde çalıştığı haberleşme portalı teknolojisi, günlük olarak binlerce internet kaynağından topladığı haberleri yapay zeka yardımıyla özgün içeriğe dönüştürüyor. Bu verilen aynı zamanda Radyo ve Televizyonlar için seslendirilebiliyor. Kullanıcıların özel talepleri doğrultusunda özelleştirilerek sunulabiliyor, böylece her kullanıcı kendine özgü içeriklere sahip olabiliyor.

Sesli ve Görüntülü Haber Oluşturma İmkanı

Gelişen teknolojiyle birlikte yazılım, sesli ve görüntülü haber üretme kapasitesine de sahip. Yazıya dökülen metinler, Haber Düzenleyici'nin yetenekleri sayesinde anında haber formatına bürünebiliyor. Ayrıca, sesli olarak da sunulan bu içerikler, kullanıcılara çok yönlü bir deneyim vaat ediyor.

Kaspersky uzmanları akıllı oyuncak robotta güvenlik açığı saptadı Kaspersky uzmanları akıllı oyuncak robotta güvenlik açığı saptadı

RATEM ile Buluşan Öngörülü Teknoloji

RATEM'in desteklediği ve üyelerine servis edeceği bu proje, İstanbul'da gerçekleştirilen bir toplantı ile tüm katılımcıların beğenisine sunuldu. Üretilen haber içerikleri, hem metin hem de ses formatında RATEM üyelerine ve ilgili diğer kullanıcılara ulaştırılarak, medya dünyasının geleceğin teknolojisiyle tanışması sağlanacak. Yayıncılık dünyasındaki gelişmeleri yakından takip eden bu yerli ve milli yapay zeka sistemi, sektörde yeni bir dönemin başlamasına öncülük ediyor. >>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş