Yerel seçime sayılı günler kala çalışmalarını sürdüren Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş’tan AFJET ile ilgili açıklama geldi. AFJET’te yıllardır ısınma ile ilgili problemler yaşandığını dile getiren Karataş, ‘’Hemşehrilerimizin mağdur edilmesine rıza göstermiyoruz. Kamu malına, yetimin malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Bu bağlamda inşallah göreve geldiğimizde AFJET’in Huzur Hakkı olarak Belediye Başkanı’na ödediği ücreti almayacağım.’’ dedi.

Whatsapp Image 2024 03 21 At 12.28.55

VATANDAŞIMIZ PROBLEMLE BAŞ BAŞA BIRAKILMAYACAK

Yıllardır her kış döneminde AFJET’in ısınma probleminin vatandaşları ciddi şekilde mağdur ettiğini ifade eden Karataş, “Yılın en soğuk günlerinde bu hizmeti veremeyip evinde çocuğu, yaşlısı, hastası ve engellisi olan vatandaşlarımızın mağdur edildiğini gördük. O zaman da bu konudaki görüşlerimizi düşüncelerimizi ve vatandaşlarımızın sıkıntılarını yetkili mercilere ilettik. Bu durumlar yaşanırken bir belediye başkanı AFJET tarafından huzur hakkı olarak verilen bu parayı almamalı, bizlerde almayacağız. Ancak vatandaşımızı da problemle baş başa bırakmayacağız. Isınma probleminin giderilmesinde çözüm sahibi belediye değil ancak yaşanan bu sorunların sürekli takibinde olan ve mağduriyetlerin kökten çözülmesi için gayret eden bir belediye anlayışı ile hizmet edeceğiz.’’ dedi.

CHP'li Mustafa Karanfil sordu: Uydukent'teki kanalizasyon sorunu bugüne kadar neden çözülmedi? CHP'li Mustafa Karanfil sordu: Uydukent'teki kanalizasyon sorunu bugüne kadar neden çözülmedi?

Whatsapp Image 2024 03 21 At 12.28.56 (1)