Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı bu yıl 29’uncu kez ziyaretçilere kapılarını araladı. Sektörden birçok firmanın katılımıyla başlayan fuara Afyonkarahisar’dan da katılım yoğun oldu. 

Afyonkarahisar’ın sektörde önde gelen isimlerinden Marble Systems Tureks’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Turunç 1995 yılından beri her yıl düzenlenen fuara önem verdiklerini ve firmaları için bir değer olduğunu ifade etti.

Whatsapp Image 2024 04 18 At 19.48.07 (1)

- İzmir Fuarı bir değerdir, sahip olmamız lazım

1986 yılından beri faaliyet gösteren Marble Systems Tureks’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Turunç, fuarda Afyon Postası’na açıklamalarda bulundu. Turunç, “Önemli bir fuardayız. Hem memleketimiz için hem Türkiye için hem İzmir için hem de mermer sektörü için çok önemli bir fuar. Çünkü bu sene 29’uncusu yapılıyor, seneye 30’uncusu olacak. 1995 yılında kurulmuş, internasyonel, çok önemli, yani dünyadaki 3 önemli mermer fuarından biri İzmir Fuarı. Bu sebepten ötürü biz çok önemsiyoruz ve bizim için manevi ve maddi değeri çok yüksek olan bir değer. Ben fuar denilmesini sevmiyorum gerçekten değer. Sahip olmamız lazım, dikkatli olmamız lazım, tarihlerine çok dikkat etmemiz lazım, uluslararası ajandaya uymasına dikkat etmemiz lazım. Yani çok çok hassas bir değer burası, bu değeri korumak için biz firma olarak, sektör olarak, İzmir olarak bunun korunması için elimizden geleni yapmamız gerektiğini düşünüyorum.” İfadelerini kullandı. 

Whatsapp Image 2024 04 18 At 19.48.08

Afyon’un meşhur kahvaltıcısı: Kiraz bahçeleri arasında herkesi şaşırtan mekan Afyon’un meşhur kahvaltıcısı: Kiraz bahçeleri arasında herkesi şaşırtan mekan

- Firma olarak verimliliğe önem veriyoruz

Sektördeki sorunlardan da bahseden Turunç, “Bizim sektörde her firma kendi içinde yaşayan bir organizma. Mermer çok önemli ve özel bir malzeme. Yani Marble Systems Tureks’in çalıştığı malzemelerin kendine özel pazarları var, kendine özel fiyatları var, kendine özel maliyetleri var. Bu yan komşumuzda farklı olabilir, onlar da mermerci biz de mermerci olabiliriz. Onun için genel bir sorun olarak konuşmaktan ziyade firmaların en önemli dikkat etmesi gerek şey bence verimlilik. Yani bizim kendi firmamızda en önemli birinci sıraya koyduğumuz şey verimlilik. Bence en önemli problemlerimizden biri verimliliği artırmamız diye düşünüyorum.” dedi.

>>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi