Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal yazılı açıklama yaparak AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in yeğeninin belediyede sözleşmeli olarak işe alındığını, daha sonra da memur yapıldığını söyledi. 

- Akrabalarına Belediye birimlerinde yer bulanlar, son günlerde tarafımızı suçluyorlar

Yapılan açıklamada eş, dost ve akraba kayrımcılığı yapmayacağını ifade eden Belediye Başkanı Burcu Köksal, açıklamasının devamında şunları söyledi; "Afyonkarahisar’da büyük bir yenilgi alarak ikinci parti konumuna gerileyen partinin yetkililerinin Afyonkarahisar Belediyemiz ile ilgili iddialarına yönelik açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Yerel yönetimlerdeki iktidarları boyunca yakın akrabalarına Belediye üzerinden memurluk kazandıranlar, ihtiyaç olsun olmasın akrabalarına Belediye birimlerinde yer bulanlar, son günlerde tarafımızı suçlayıcı açıklamalar yapıyorlar.

- "Milletvekili yakını kayırmacılık yapılarak belediyeye alınmış"

13.06.2023 tarihinde Su İşleri Müdürlüğüne bağlı tahakkuk biriminde işe başlayan AK Partili Milletvekili’nin yakını, biriminde ihtiyaçtan ve kendisinden daha kıdemli personeller olduğu halde kayırmacılık yapılarak sayaç okuma elemanı olarak görevlendirilmiş.

Afyon’da köylüler ayaklandı: Amerikalı’ya ‘hayvan yetiştir’ diye kiralanan araziye, 13 yıldır tek bir hayvan gelmedi! Afyon’da köylüler ayaklandı: Amerikalı’ya ‘hayvan yetiştir’ diye kiralanan araziye, 13 yıldır tek bir hayvan gelmedi!

- "Yine aynı kişi memur olarak görevlendirilmiş"

Yine Milletvekilinin yeğeni olan kişi 15.09.2023 tarihinde sözleşmeli personel iken memur ataması yapılmış. Milletvekilinin yakını olan kişi, Su Tahakkuk Birimimizde birim sorumlusuyken asfalt şantiyesinde memur ihtiyacına istinaden görevlendirilmiştir.

- "Liyakati esas alan anlayışla hareket ediyoruz"

Daha önce de yeğenlerin, yakın akrabaların çeşitli vasıtalarla belediyeye işe alındığını biliyoruz. Afyonkarahisar Belediyesi olarak eş, dost, akraba kayrımcılığı değil liyakati esas alan bir yönetim anlayışıyla hareket ettiğimizin bilinmesini isteriz.

31 Mart 2024’ten önceki görevlendirilmeler atamalara baktığımızda gördüğümüz partizanlık, bankamatik memurluğu, kamuoyuna açıklanmayan atamaların, bizim dönemimizde olmayacağını beyan ediyoruz.

- "Milletin çocukları işsiz gezerken kimseye ihtimam göstermeyeceğiz"

Bakan veya Milletvekili ya da AK Parti yöneticilerinin akrabaları olduğu için işe alınan, koltuk verilenlere, bankamatik memurlarına trollük yaparak maaş alanlara asla izin vermeyeceğiz. Milletin çocukları işsiz gezerken kimseye ihtimam göstermeyeceğiz.">>Kudret Kuş'un Haberi