Vali Yiğitbaşı'nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı Vali Yiğitbaşı'nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

1 Mayıs Emek ve Daynışma Günü kapsamında yurt genelinde sendikalar ve sivil toplum kuruluşları kutlamalar yaptı.

Afyonkarahisar'da da kutlamaların adresi Zafer Meydanı oldu. CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan da meydanda kutlamalara katılarak konuşma yaptı.

1Mayısgörsel2

"Emeği bu ülkenin fakir halkı verirken bazıları ise lüks içinde saltanat sürüyor"

Erhan konuşmasında; "Ülkemizin çok değerli emekçileri; bugün burada sizlerle olmaktan dolayı çok mutluyum. Ülke her gün daha da fakirleşiyor. Bu ülkenin emekçileri bu ülke ayakta dursun diye her gün çaba sarf ediyor ama yine de bu ülkenin fakirleşmesine engel olamıyorlar. Emeği bu ülkenin fakir halkı verirken bazıları ise lüks içinde saltanat sürüyor. Bu ülkede evine ekmek götüremeyenlerle onların sırtından beslenenler birlikte yaşıyor. Cumhuriyet Halk Partisi işte bu düzene karşı çıkıyor. İşte bu gidişe bir dur demek istiyor. Herkes emeğinin karşılığını alsın, hakça, adilce bir düzen olsun istiyor.

"CHP her zaman emğin yanında oldu ve olacak"

Cumhuriyet Halk Partisi her zaman emeğin yanında oldu ve olacak. Her bir emekçi emeğinin karşılığını aldığında, her bir emekçi sabah işine mutlu gittiğinde, mesai sonrası da evine aynı şekilde mutlu olarak döndüğünde bu ülke daha yaşanabilir olacak ve bizim mücadelemiz o güne kadar devam edecektir. 
1 Mayısın bayram olarak kutlandığı yarınlarda görHepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum." dedi.

>>Kudret Kuş'un Haberi