Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı

Devlet Su İşlerinin gölet ve barajlarındaki suların işletmeciliğini yapan Selevir Sulama Birliği’nin tarımda kullanılan suyun tonunu 85 kuruştan 200 kuruşa çıkarmasının, çiftçiye bir zulüm olduğunu dile getiren Milletvekili Olgun, bu konuda çok sayıda çiftçiden şikâyet ve tepki aldıklarını söyledi.

ÜRETİM DEĞİL GİRDİ MALİYETLERİ ARTIYOR

AK Parti hükümetinin yanlış tarım politikaları nedeniyle çiftçiyi yok ettiğini belirten Milletvekili Olgun; “Selevir Sulama Birliği Şuhut, Çay, Sultandağı ve Akşehir bölgesindeki çiftçilerimize hizmet veriyor. Bu bölgedeki kiraz ve vişne üreticileri zaten ürünlerini yeterli bir fiyata satamıyor. Bu durumu geçen yıl da gördük ondan önceki yıllarda da gördük. Üreticinin sadece sulama girdisi yüzde 135 oranında artırılmadı. Kullandığı gübresinden ilacına, çalıştırılan işçinin yevmiyesine kadar yüzde 150 oranında arttı. Bu çiftçimize yapılan en büyük kötülüktür. Allah aşkına bir bahçe kaç ton su ile sulanıyor ve kaç kez bu tekrarlanıyor biliyor musunuz? ” dedi.

BİLMİYORLAR, BİLMEMEKTE İNAT EDİYORLAR

AK Parti hükümetinin ‘ben yaptım oldu’ zihniyetinden bir türlü vazgeçmediğini belirten İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, parti olarak ortaya koydukları çözüm yollarına da kulaklarını tıkadıklarının altını çizdi.

Milletvekili Olgun; “Hükümet ısrarla çiftçi yok olsun diye çalışıyor. Tarım nedir bilmiyorlar bilmemekte de inat ediyorlar. Seçimlerde vatandaşın tepkisini henüz algılayabilmiş değiller. Halkımız mahalli seçimlerde iktidarın havada olan burnunu kırdı, ilk seçimlerde de kafasını kırmayı iyi bilir” diye konuştu.

>>Kudret Kuş'un Haberi