Afyonkarahisar’ın Merkeze bağlı Çayırbağ Beldesi’nde bulunan Çavdar Et ve Hayvancılık Çiftliği, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Çiftliğin sahiplerinden Bekir Çavdar, Afyon Postası’na konuşarak eve teslim kurban hizmetinden bahsetti.

- Kesim alanına gelemeyen ama kurban kesmek isteyenler için çalışmamız var

Eve teslim kurban hizmetinden bahseden Çavdar, “Yaşlı insanlar, aracı olmayanlar ya da sağlık personelleri, askerler, polisler yani nöbeti olanlar, Kurban Bayramı’nın birinci ve ikinci günü kesim alanına gelemeyenler ama kurban kesmek isteyenler için bir çalışmamız var.

- Etler soğuk zincirle bozulmadan adrese teslim ediliyor

Hisse bedellerimiz var. Bu hisselere dahil oluyorlar. Biz bayrama bir hafta kala kendilerini arıyoruz, direk vekaletlerini alıyoruz. Kurban kesimlerini burada yapıyoruz. Kasaba vekaletini biz veriyoruz. Birinci gün eve teslim kurbanların kesimini yapıyoruz. Etlerin soğuk zinciri bozulmadan soğuk hava deposuna yerleştiriyoruz. 12 saat boyunca dinlendiriyoruz bu etleri. Daha sonrasında bayramın ikinci günü sabah erken saatte bunun parçalamasına başlıyoruz. Her noktasını ayrı ayrı parçalıyoruz. Özel et taşıma araçlarımızla soğuk zinciri bozulmadan adreslerine kadar gönderimini yapıyoruz.

- Vekaletleri verilirken her hayvanın videosunu çekiyoruz

Yani bu sayede kurban kesim alanına gelmek için müsait olmayanlarda kurban ibadetlerini gönül rahatlığı ile gerçekleştirebiliyorlar. Kurbanları kesilirken, vekaletleri verilirken mutlaka her hayvanın videosunu çekiyoruz, kendilerine atıyoruz. Hem gönülleri raht olmuş oluyor, hem de kurban hisseleri temiz ve hijyenik bir şekilde adreslerine gelmiş oluyor.” ifadelerini kullandı.

Türk Eğitim-Sen Afyon Şube Başkanı Demirci: "Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz" Türk Eğitim-Sen Afyon Şube Başkanı Demirci: "Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz"

>>Egemen Toprak Çiçek’in Haberi