31 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Afyonkarahisar'da oyların çoğunluğunu alarak seçim yarışında ipi göğüsleyen taraf CHP'nin adayı Burcu Köksal oldu. 

Burcu Köksal oyların çoğunluğunu alarak Afyonkarahisar'ın ilk kadın belediye başkanı ve 74 yıl sonra CHP'in  belediye başkanı seçildikten sonra ilk açıklamalarını Afyon Postası'nın canlı yayınında yaptı.

- Adımızı tarihe yazdırdık

Canlı yayının ardından Afyon Postası muhabiri Kudret Kuş'a konuşan Köksal; "Çok mutluyum, çok gururluyum. Bir kere her şeyden önce ilk kadın belediye başkanı olmak hem de 74 yıl sonra partimi burada kazandırmak benim için ayrı bir onur, ayrı bir gurur. Adımızı tarihe yazdırdık. Bu herkese nasip olmayacak bir şey. Bütün Afyonkarahisarlı hemşerilerime teşekkür ediyorum, bana bu onuru ve gururu yaşattıkları için. 

14 yaşındaki kedinin tıkalı bağırsak sorunu Afyon'da çözüldü 14 yaşındaki kedinin tıkalı bağırsak sorunu Afyon'da çözüldü

Whatsapp Image 2024 04 02 At 13.14.44

- Adayı ön plana çıkarmak için kendi koltuklarını garanti altına almak için çalıştılar

Zorlu bir seçim kampanyası yaşadık. Ben hep yapacaklarımı anlattım, projelerimden bahsettim. Kirli siyasetin içinde olmayacağım dedim ama hep karşı taraftan iftiralara, yalanlara, her türlü hakaretlere maruz kaldım. Dönüp cevap vermedim. Ben önüme bakacağım, ben belediye başkanı olmak istiyorum dedim. Birileri koltuğunu korumak için ha bire bize ateş etti. Adayı ön plana çıkarmak için kendi koltuklarını garanti altına almak için çalıştılar. Sonuçta Afyonkarahisarlı hemşerilerim gereken cevabı sandıkta verdi. 

Whatsapp Image 2024 04 02 At 13.14.43

- Elimi taşın altına koyup çalışacağım

Ben bu saatten sonra Afyonkarahisar Belediye Başkanı olarak mazbatamı alıp göreve başladıktan sonra bütün Afyonkarahisarlı hemşerilerime, oy verip vermediğine bakmaksızın hizmetimi yerine getireceğim, projelerimi gerçekleştirmek için çalışacağım. Bu kenti örnek bir kent haline getireceğim. Elimi taşın altına koyup, gecemi gündüzüme katarak tıpkı milletvekilliğinde olduğu gibi çalışacağım." ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 04 02 At 13.14.45>>Kudret Kuş'un Haberi