29.Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı açıldı. Fuar'ın açılış törenine katılan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, İscehisar Belediye Başkanı  Seyhan Kılınçarslan, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve beraberindeki heyet ile Afyonkarahisar’dan fuara katılım sağlayan sektör temsilcilerinin stantlarını tek tek ziyaret ederek hayırlı fuarlar diledi.

Afyon’da köylüler ayaklandı: Amerikalı’ya ‘hayvan yetiştir’ diye kiralanan araziye, 13 yıldır tek bir hayvan gelmedi! Afyon’da köylüler ayaklandı: Amerikalı’ya ‘hayvan yetiştir’ diye kiralanan araziye, 13 yıldır tek bir hayvan gelmedi!

Whatsapp Image 2024 04 18 At 20.05.02

- Mermerin başkenti Afyonkarahisar

Ziyaretlerinin ardından açıklamalarda bulunan Burcu Köksal, “Mermerin başkenti Afyonkarahisar ve bu fuarda da büyük ölçüde Afyonkarahisarlı mermercilerimiz var. Açılış için geldik. Ticaret Odası Başkanımızla, yönetim kurulu üyelerimizle, İscehisar Belediye Başkanımızla beraber Afyonkarahisarlı bütün mermercilerimizi ziyaret ettik, stantları gezdik. Çok güzel ürünler ortaya çıkarılmış. Mermer konusunda bir hayli ilerlememiz var ama bunu daha da ileriye taşımak istiyoruz. Özellikle uluslararası bir fuar olduğu için dünyaya açılma noktasında son derce önemli. Bizim mermerimiz de çok kıymetli bir mermer, mermerin başkentiyiz. Dolayısıyla ihracat noktasında daha çok ihracat hacmimizi yükseltmek, daha fazla pazara ulaşabilmek adına önemli bir yer. Biz de burada bütün firmalarımıza destek olmak adına buradayız.” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 04 18 At 20.05.02 (1)

- Afyon’da da ulusal düzeyde fuar olması için çalışacağız

Afyonkarahisar’ı hak ettiği konuma taşıyacak her konuda çalışacaklarını ifade eden Köksal, “Önümüzdeki süreçte Afyonkarahisar’da da en azından ulusal düzeyde bir mermer fuarı olması için çalışacağız. Bu konuda da Ticaret Odası ile, iş insanları ile ve mermerciler ile görüşüyoruz. Afyonkarahisar’ımızda her konuda ilimizi hak ettiği konuma taşıyacak her konuda Belediye Başkanı olarak üzerimize düşeni yapacağız.” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 18 At 17.17.36

>>Kudret Kuş'un Haberi