AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Aday Tanıtım Töreni bu akşam gerçekleşti. BU törene katılan Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Veysel Eroğlu, salondaki kalabalık halka hitap ederek özetle şunları söyledi:  

- Bu güzel şehre hizmet etmek benim boynumun borcu

AK Parti’nin kurulduğu şehre Bu güzel şehre hizmet etmek benim boynumun borcu. Çok şeyler yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Yeni belediye başkanlarımızla Afyon’u Ege’nin yıldızı yapacağız demiştik. Yaptık. Şimdi Türkiye’nin yıldızı yapacağız. Üzerimde uzaklardan selamlar var. Irak’tan selam getirdim. Bağdat’daydım. İstanbul’a Balıkesir’e İzmir’den Bursa’dan selamlar getirdim. Kütahya’ya gittik. Komşumuz güzel Kütahyalı’ların selamlarını getirdim. 

Afyon Belediye Başkan adayları iş insanlarına hitap edecek: Tarihler belli oldu Afyon Belediye Başkan adayları iş insanlarına hitap edecek: Tarihler belli oldu

- Daha önce 1 Milyon ile tuvalete giriliyordu

Cumhurbaşkanımız ne zaman yanına gitsek “Afyon’a ne yapılması gerekiyorsa yapın” diye talimat vermiştir. Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Türkiye’de muhteşem işler yaptı. Daha önce 1 Milyon ile tuvalete giriliyordu. Altı sıfır attı, İMF’ye borcumuzu ödedi, muhteşem yatırımlar.Otobanlar mı, hızlı tren mi, hava alanları mı, hastaneler mi, barajlar mı, göletler mi o kadar muazsam işler yaptı ki sevgili hemşerilerim… Dünyada 10 tane mega proje var bunun 6’sı Türkiye’de. Türkiye dünyanın parlayan yıldızı olacak. Dünyanın süper gücü Türkiye için hazır mıyız? 

-70 Milyar TL yatırım yapıldı

Afyonkarahisar’a Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile o kadar çok iş yaptık ki… Sadece 2020 sonunda 70 Milyar TL yatırım yapıldı. Belediyelerin özel idarelerin yatırımları bunun dışında. Ben söz vermiştim 69 baraj yapacağız demiştik, yaptık mı? 100’üncü yılda 101 baraj yapacağız. Az önce il başkan vekilimiz dedi ki, Yüz binlerce ağaç diktiğimiz doğru. Dediğiniz doğru onlar bu ağaçları sulamaya yetişemezler. 

İşte Veysel Eroğlu’nun Konuşması…

Muhabir: -Kudret Kuş’un Haberi.