AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay Romanlar Eşitlik Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Uluçay’ı Dernek Başkanı Pınar Sever ve yönetim kurulu üyeleriyle çok sayıda Roman vatandaş karşıladı. Sahipata Mahallesinde yapılan ziyarete Uluçay’a Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili eşlik ettiler. 

Whatsapp Image 2024 03 24 At 14.47.28 2

AK Partili Ali Özkaya: Bu bayram hüzün karları bizim dağımıza yağdı AK Partili Ali Özkaya: Bu bayram hüzün karları bizim dağımıza yağdı

 “Ön yargıları değiştirecek ciddi mesafeler aldık”

 Burada bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, “AK Parti hükümetleri ile birlikte Roman kardeşlerimiz için kurulan mekanizmalar vasıtasıyla eğitimden sağlığa, istihdamdan sosyal yardımlara kadar her alanda Roman vatandaşlarımızı destekledik. Biz de göreve başlamamızın akabinde Roman vatandaşlarımızın bütün sorunlarının takipçisi olacak ve bizatihi kendim gereğini yerine getireceğim. Birileri duruma göre pozisyon alırken işlerine nasıl geliyorsa ona göre davranıp vatandaşlarımızı ötekileştirirken, bizler birlikten kuvvet doğar inancı ile birleştiriyor ve bütünleştiriyoruz. Hatırlayın AK Parti olarak geçmişte tüm zorluklarına rağmen ön yargıları değiştirme konusunda elhamdülillah çok ciddi mesafeler aldık. Bizler inancımız gereği yaratılanı severiz Yaradan'dan ötürü diyerek, Roman vatandaşlarımıza geçmişte yapılan ayrımcı yaklaşımların tamamını geçmişe gömdük. Bundan sonra da gömeceğiz. Biz, Kibariye’nin dediği gibi “İlle de Roman olsun” diyor, Irkçı düşüncelerin bizlerin kardeşliğine asla zarar veremeyeceğini ifade ediyorum. Şimdiden Kadir Gecenizi tebrik ediyor, Rab’bimden nicelerine erişmenizi diliyorum” dedi. 

Whatsapp Image 2024 03 24 At 14.47.30