Burcu Köksal’dan 'bankamatik memurları' ile ilgili yeni açıklama Burcu Köksal’dan 'bankamatik memurları' ile ilgili yeni açıklama

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler için Afyonkarahisar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Erkan Tanyeri açıklamalarda bulundu.

Tanyeri'nin açıklaması şu şekilde;

"31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 19.12.2023 tarih ve 1562 sayılı karar ekinde yer alan “Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Sandık Kurullarının Oluşumunu, Görev ve Yetkilerini Gösterir 138 Sayılı Genelge” nin 29. Maddesinde “Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kağıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şarttır.” hükmü yer almaktadır. Bu hüküm gereğince seçmenlerin nüfus kayıt örneği taleplerinin yerine getirilmesi amacıyla 30-31 Mart 2024 tarihlerinde 08.30-17.00 saatleri arasında ilimiz Merkez ve tüm ilçe nüfus müdürlüklerimiz açık bulundurulacaktır."