Belediye Meclisi Nisan Ayı toplantıları Burcu Köksal başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda alınan kararlar özetle şöyle: 

-Meclis Toplantıları Canlı Yayınlanacak 

-Belediye Meclis toplantılarının bundan sonra canlı yayınlanması ve kayda alınması konusu oy birliği ile kabul edildi. 

-Huzur Hakları Kabul Edildi

Belediye Meclis Üyeleri’nin huzur hakları belli oldu. Toplantıda daha önceki meclis üyelerinin 95 TL aldığı üst limitin 1100 TL olduğu hatırlatıldı. Başkan Köksal, AK Parti ve MHP grubunun önerisi olup olmadığını sordu. Köksal, daha önceki meclis üyelerinin aldığı 95 TL’lik huzur hakkının devam etmesi yönünde tekliflerinin olduğunu söyleyerek bunu meclise sundu. Öneri oy birliği ile kabul edildi. 

-Başkan Yardımcıları olarak Ömer Yıldız ve Erkan Uysal’ın atandığı meclise bildirildi. 

Türk Eğitim-Sen Afyon Şube Başkanı Demirci: "Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz" Türk Eğitim-Sen Afyon Şube Başkanı Demirci: "Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz"

-Suya İndirim Geldi

Başkan Burcu Köksal, hesap yaparak suya yüzde 5 indirim yapma önerileri olduğunu meclise sundu. Köksal’ın bu önerisi meclisin oy birliği ile aldığı kararla kabul edildi. Buna göre yüzde 5 suya indirim yapıldı. 

-Kentsel Dönüşüm ile İlgili İlk Adım

Kentsel Dönüşüm ve Uzlaştırma Birimi oluşturulmasına karar verildi. Köksal, bu birimin kentsel dönüşümü çözme noktasında çalışacağını söyledi. Gelecek Oturum 2 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 18.30’da yapılacak.