Konu hakkında dernek başkanı Dr. Mustafa Küçükilhan bilgi verdi. Küçükilhan derneğin kurucu üyelerinden yazar Ahmet Kaplan ile okuru aynı isim ve soy isme sahip Ahmet Kaplan’ın tanışma talebini üye Nurettin Çiçek aracılığıyla bildirdiğini, bunun üzerine Tınaztepe Beldesi’ne okurun evine ziyaret gerçekleştirildiğini, 42 yıldır rahatsızlığından dolayı evinden çıkamayan okurun günümüz teknolojik imkanlarını kullanarak yazarların çalışmalarını takip ettiğini bildirdi. 

Afyon’daki müteahhitleri çileden çıkaracak sözler: Ceplerine uygun rapor alacak yerlere gittiler Afyon’daki müteahhitleri çileden çıkaracak sözler: Ceplerine uygun rapor alacak yerlere gittiler

- Ziyarette kitap hediye edildi

Ziyarette yazarların kitapları okura hediye edildi. Okur Ahmet Kaplan ile Afyonkarahisar'ın kültür ve edebiyatının gelişimi, milli ve manevi değerler ana temalı sohbet yapıldı.  Sohbette bahse konu kişilerden bir tanesi olan Kurtuluş Savaşı’nda Yunan Ordusu'nda 1. Kolordu Komutanı olarak görev yapan Nikolaos Trikupis’i esir alan Büyük Taarruz'un bilinmeyen kahramanlarından biri olan Tınaztepeli Ahmet Çavuş’un hikayesi hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu. Ahmet Çavuşun dernek amacı ve faaliyetleri kapsamında yeni nesillere duyurulması, yazar okur buluşmalarının daha fazla gerçekleştirilmesi için düşünceler ifade edildi. Karşılıklı güzel dilek ve temennilerde bulunularak ziyaret sona erdirildi.

>>Kudret Kuş'un Haberi