Zafer Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Ebiş, Sandıklı'da meydana gelen olayla ilgili "Savaş var diye aldığımız bu mülteciler neden hala ülkemizde?" diyerek olaya tepki gösterdi.

Zafer Partili Ebiş açıklamalarına şöyle devam etti:

"Bize 'ırkçısınız' dediler, bize 'onlar din kardeşimiz olur mu öyle şey' dediler, ama bize asla 'haksız çıktınız' demediler. Bizler, Yüce Türk Milletinin refahı için bu mücadeleyi verirken, böyle acı olayların tekrarlanmaması için yola çıktık. Dün akşam, Mehmet Akşit, ekmek parası kazansın diye işe aldığı suriyeli çoban tarafından boğazı kesilerek öldürüldü.

Suriye'de savaş bitmesine rağmen, neden vatanımıza ve vatandaşlarımıza zarar verilmeye göz yumuyoruz?

Şimdi soruyorum: Savaş var diye aldığımız bu mülteciler neden hala ülkemizde? Suriye'de savaş bitmesine rağmen, neden vatanımıza ve vatandaşlarımıza zarar verilmeye göz yumuyoruz? Afyonkarahisar halkının artık bu tehdidi görmesi için daha kaç acı olay yaşamamız lazım? 10 yıl sonra mültecilerin sayısı Yüce Türk Milletinin sayısını geçtiğinde, daha fazla kişi olacaklar ve o zaman ne yapacağız?

Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı

Vatanımız güvenliğini dilemekten başka bir şey istemiyoruz

Biz ırkçı değiliz, biz vatanımız ve vatandaşımızın güvenliğini dilemekten başka bir şey istemiyoruz. Yüce Türk Milletinin bu durumundan dolayı ve yaşanan acı kayıplarımızdan dolayı içimiz yanıyor.

Yaşanan acı olayın ardından motoruyla kaçan Suriyeli katilin en yakın zamanda yakalanıp Yüce Türk adaletinin önünde yargılanıp sınır dışı edilmesini talep ediyoruz. Vefat eden Mehmet Akşit'in yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz."

>>Kudret Kuş'un Haberi