Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Fehmi Güray Çakır geride kalan yerel seçimler sonrasında açıklama yaparak partisinin artan oylarını dile getirdi.

- Milletimizin bizlere ‘yönetime hazır olun’ mesajı verdi

Yeniden Refah Partisi hem Türkiye genelinde aldığı yüzde 6’lık oy oranıyla hem de üye sayısıyla genel sıralamada en büyük üçüncü parti olduğunu söyleyen İl Başkanı Çakır bu ivmenin giderek artacağını ifade etti. İl Başkanı Çakır “Yeniden Refah Partisi olarak seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu sonuçlardan çıkardığımız bir şey varsa o da 2028 için milletimizin bizlere ‘Yönetime hazır olun’ mesajını vermiş olmasıdır” diyerek ilerleyen seçim döneminde doğrudan yönetime dahil olacaklarını belirtti. 

Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı

Oy oranlarını katladıklarını belirten İl Başkanı Çakır, sonraki genel seçimlerde de bu yükselişin hızlı bir şekilde süreceğini ve milletin ihtiyaçlarına cevap verebilecek tek partinin kendileri olduklarını ifade etti. 

-Kibir her zaman kaybettirir

Yerel seçimlerin ardından Afyonkarahisar’da ki tabloya da dikkat çeken Başkan Çakır gücü elinde tutanların kibirli siyaset anlayışının sonucu etkilediğini söyledi. Vatandaştan kopuk bir siyasetin sandıkta etkilerinin muhakkak surette görüneceğini ifade eden Başkan Çakır, geçmiş genel seçimleri hatırlatarak “Genel Başkanımız tüm ülke genelinde ittifak için bir takım maddelerin yapılmasını istemişti. Bu maddelerin tamamı vatandaş ile yeniden bağ kurulabilecek halkımızın menfaatleri doğrultusundaydı. Bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki vatandaşın menfaatlerine yönelik icraatları yapmazsanız seçmen sandıkta gereğini yapar” dedi. Afyonkarahisar’da 1 Nisan itibariyle bir sonraki seçimlere hazırlık süreçlerini başlattıklarını duyuran Çakır, hiç olmadığımız kadar bir sonraki genel seçime hazır olacaklarını da vurguladı. İl Başkanı Çakır “Tıpkı seçim döneminde olduğu gibi geçim döneminde de vatandaşlarımızın yanında durmaya devam edeceğiz. Afyonkarahisar’da üreteceğimiz siyasette onların menfaatlerini ön planda tutmaya devam ederek sözde değil özde vefayı göstermeye çalışacağız” dedi. 

Milli görüşün temelinde kibre yer olmadığını savunan İl Başkanı Çakır, vatandaşın isteğine kulak vermeyen her yönetimin eninde sonunda yok olmaya mahkum olduğunun altını çizdi. 

>>Kudret Kuş'un Haberi