Afyonkarahisar İl Hakem Kurulu Başkanı Süleyman Güneş, kendisi ve İl Hakem Kurulu hakkında Amatör maçlarda yaşanan olaylarla ilgili son günlerde artan olumsuz haberlerin kendileri tarafından basına servis edildiği şeklinde yapılan dedikodulara karşı "En çok sert tepkimiz olacak ancak Amatör küme maçların zamanında başlatılmaması, soyunma odalarının yetersiz olması, sağlıkçıların olmaması, ambulansın gelmemesi gibi basında çıkan haberlerin İl Hakem Kurulu Başkanlığımız tarafından basına servis edildiğinin dedikodusunu yapanlara sesleniyorum. Kendilerine verilen görevleri layıkla yapamayanlar ancak İl Hakem Kurulu Başkanı Süleyman Güneş ve İl Hakem Kurulu hakkında dedikodu yaparlar. Siz önce kendi işinizi layıkıyla yapın, daha sonra İl Hakem Kurulu hakkında konuşun.”  dedi

AK Partili Menteş: "Hizmetlerimizi en etkin şekilde sürdüreceğiz" AK Partili Menteş: "Hizmetlerimizi en etkin şekilde sürdüreceğiz"

İŞ BİLMEZLER ANCAK DEDİKODU YAPARLAR!

Konuşmasının devamında Güneş “İşini doğru düzgün yapmayanlar ancak dedikodu üretir. Bizler yıllardır futbolun içindeyiz takımların nasıl buralara geldiklerini biliyoruz ama en küçük olumsuzlukta kurumumuza ve hakemlerimize karşın kulüpleri kışkırtıyorlar. Türkiye’nin hiç bir İl Hakem kurulunda olmayan açık, şeffaf hakem atamaları, puan durumları, takımların esame listeleri, golleri, sarı ve kırmızı kartları olan siteyi yıllardır yapan kurum hakkında ancak işini düzgün yapan insanları kıskananlar yapar. Sizler dedikodu yapmak yerine Afyonkarahisar’da amatör sporu daha iyi, daha güzel yerlere nasıl getirebiliriz biraz buna kafa yorun. Dedikodu yapmak ancak ve ancak zavallı insanların işidir diyorum." dedi.