Çalışmalarını yürütürken vatandaşların bir çok konuda kendisine dert yandığını söyleyen Karataş, şunları ifade etti:

VATANDAŞLARIMIZ FERYAT EDİYOR

"Sürekli dile getirdiğimiz bir husus var; hemşehrilerimiz zor durumda, işçimiz, esnafımız, belediye çalışanlarımız, çiftçimiz, emeklimiz, emekçimiz geçinemiyor! Sahada gördüğümüz ve bizlere anlatılan bir çok örnek var. Bugün herkes aynı noktada, tüm vatandaşlarımız feryat noktasına geldi.  Esnafın hâli bu, milletin hâli bu; ama bu hâlden habersiz olanlar, oturdukları yerden ahkâm kesiyorlar! Afyonkarahisar’ın uçtuğundan, havalandığından bahsediyorlar! Bugün emekliyi aç bırakanlar sanki AK Parti değilmiş gibi oy istiyorlar. Bugün millet, feryat ediyor; ama mevcut anlayış, bir türlü milletin derdine inanmıyor.

Whatsapp Image 2024 03 28 At 12.11.39 (2)

BİZ ORTADAN KALDIRILMIŞ YOKSULLUK İSTİYORUZ

Bakınız şehrimizde yaşayan vatandaşlarımız ekonomik yönden sıkıntıda, şehrimizde bir çok noktada 'askıda ekmek' kampanyası yapılıyor. Emekliyi aç hale getirenler belediyeyi kazandıklarında emekliye 1000 TL yardım vereceklerini söylüyorlar. Millet feryat ederken; bu şehri 20 yıldır yönetenler, trilyonlar harcayarak seçim kampanyası yürütüyor. Burada, çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum; Victor Hugo’nun dediği gibi: “Siz yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz, biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk!” Sizinle bizim aramızda en temel fark budur!

AMACIMIZ BU MİLLETİ MUHTAÇ HALE GETİRMEMEKTİR

Siz, hemşehrilerimizi üç kuruşa muhtaç etmek istiyorsunuz; biz ise müreffeh bir toplum istiyoruz. Siz, zenginliği küçük bir azınlığın elinde topluyorsunuz; biz ise kaynakların adil paylaşılmasını istiyoruz. Siz, kendi geleceğinizi garanti altına almak istiyorsunuz; biz ise şehrimizin ve nesillerimizin geleceğini garanti altına almak istiyoruz. Biz, bu milletin askıda ekmeğe, yardım kolilerine muhtaç edilmesine razı değiliz! Amacımız; bu milleti, yardıma muhtaç hale getirmemektir.

Whatsapp Image 2024 03 28 At 12.11.39 (1)

AKÜ Rektörü Karakaş: AFRAY'ın bir yıl içerisinde bitmesi planlanıyor AKÜ Rektörü Karakaş: AFRAY'ın bir yıl içerisinde bitmesi planlanıyor

AYNI İNANÇ, AZİM VE KARARLILIKLA BİZ BURADAYIZ!

Aslında problemler de çareleri de bellidir. Çare Milli Görüş’tür, Saadet Partisi’dir, çözüm reçeteleri bizdedir, umudun adresi burasıdır. Biz dün yaptık, bugün yine yaparız. Dün belediyecilikte bir çığır açtık, bugün yine çok daha iyi örnekler ortaya koyarız. Dün elimize geçen en küçük fırsatları her daim milletimiz lehine kullandık, bugün de yine öyle yapıyoruz; böyle yapmaya da devam edeceğiz. Afyonkarahisarımız için politikalarımızla, kadrolarımızla biz her zaman hazırdık ve yine hazırız. En doğru şekliyle şehirlerimizi yönetmeye talibiz. Yarım asrı aşkın birikim ve tecrübemizle, aynı inanç, aynı azim ve kararlılıkla biz buradayız!"