MHP Afyonkarahisar Belediye Başka adayı Sezer Küçükkurt, partisin seçim koordinasyon merkezinde konuştu. 

Düzenlenen basın toplantısında Küçükkurt şunları söyledi;

"Bugüne kadar; her hafta sizlerle yaptığımız toplantılarda, katıldığımız TV ve sosyal medya yayınlarında, tüm saha ziyaretlerimizde değerli hemşehrilerimize projelerimizi anlattık. İstihdamdan üretime, kentleşme-konutlaşmadan sosyal hayata şehrimizin kronikleşen tüm sorunlarını çözmek üzere hedeflerimizi, geliştirdiğimiz projelerimizi, belediyecilik vizyonumuzu ifade ettik. 

Bugün sizlerle paylaşacağımız ilk projemiz: Sokak hayvanları doğal yaşam alanı

Sokaklarımızda hayvan sayısının kontrolsüzce artmaması, sokak hayvanlarının güven içinde yaşayabilmesi için hayvan barınakları inşa edeceğiz. Bu barınaklar beton üzerinde değil, toprakla temas halinde, bu canlıların doğasına uygun şartlarda inşa edilecek. Kuracağımız Mama fabrikasında üretilen besinleri beslenecek. Hem sokak hayvanları için vicdanların kabul ettiği bir ortam sağlanacak, hem istihdam sağlanacak, hem maliyet ortadan kaldırılacak. PET-OTEL Projesi ile tatile giden hemşehrilerimizin yanlarında götüremedikleri evcil hayvanlarına bakım ve konaklama hizmeti sunulacak. Hayvan mezarlıkları oluşturularak yaşam arkadaşlarını kaybeden hemşehrilerimize imkan sunulacak. 

"İkinci projemiz: Hilal Kart"

Daha önceki seçim dönemlerinde de vaatlerimiz arasında yer alan hilal kart projesiyle hedefimiz ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin geçim sıkıntılarını ortadan kaldırmaktır.  Hilal Kart projesiyle; 

Hane halkı gelirleri asgari ücret altında kalan tüm hemşehrilerimizin temel ihtiyaçları belediye tarafından karşılanacak. Belediye’nin sosyal tesis hizmetlerinde hilal kart sahibi emekli ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz hizmetler ve indirim sağlanacak. 

Hemşehrilerimizin tek ihtiyacının gıda olmadığının farkındayız. Seçimden seçime dağıtılan makarna kolilerinin gerçek anlamda yardım olmadığının farkındayız. Hz. Peygamber’in  “Giydiklerinizle donatın, yediklerinizle doyurun.”ilkesi çerçevesinde evlerinin ihtiyaçlarını gönüllerince alabilecekleri bir sistem kuracağız.  Yardımlar yine kutlu peygamberin “Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” ilkesi doğrultusunda tam bir gizlilikle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. 

Whatsapp Image 2024 03 27 At 15.24.36 (1)

Üçüncü Projemiz: Zaferin Başkenti Afyonkarahisar 

Türk Tarih Kurumu, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Şuhut ve Kocatepe Belediyeleri ile işbirliği içerisinde Büyük Zafer’in hatırasını yaşatan bir panoramik müze inşa edilecek. Türk Tarihçiliğinin önemli isimleri ile gençlerimizin buluşmaları organize edilecek. Kocatepe Buluşmaları ile Kuvayı Milliye ruhu, Cumhuriyet şuuru, Cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda yükselecek. 

Türkiye Yüzyılı programları kapsamında “Torunları şehit dedelerini ziyaret ediyorlar” parolası ile Türkiye’nin tüm illerinden çocuklarımızın Afyonkarahisar’a gelerek buralarda bulunan şehitlikleri ziyaretleri sağlanacak. Öğrencilerin Afyonkarahisar'da ağırlanabilmesi için Afyonkarahisar Belediyesi Türkiye'nin ilk çocuk misafirhanesini oluşturacak. Afyonkarahisar’ın tüm Türkiye ile manevi bağı kuvvetlendirilecek. Zafer Haftası kutlamaları ülke genelinde ses getiren hale büründürülecek. 

Hedefimiz Gazi Mustafa Kemal’in emperyalizme karşı demir yumruk duruşunu kavrayabilmiş, tarifini anayasamızda bulmuş olan ulus devleti tam manasıyla anlamış nesillerin yetiştirilmesine Afyonkarahisar Belediyesi olarak katkı sağlamaktır. Çünkü Anadolu’da bin yıl kesintisiz yaşayan tek millet olan Türk milletinin gelecek bin yılda da bu topraklarda hükümranlığını sürdürmesi kuvayı milliye ruhuna sahip gençlikle mümkündür. 

- Kenar mahallelerde fısıltıyla yaydıklarını ekranda da tekrarlasaydı

Geçen hafta tüm belediye başkan adaylarına yapılan ortak canlı yayın çağrısını biz memnuniyetle kabul etmiştik. Ancak Ak Parti adayı polemik çıkar gerekçesiyle reddetmiş. Siyasetin temeli polemik değil mi zaten? Biz memnun olurduk gelseydi, kenar mahallelerde fısıltıyla yaydıklarını ekranda da tekrarlasaydı. Böyle bir yayında kendisine devletimiz bütün gücüyle deprem bölgesinde mağduriyetleri gidermeye uğraşırken 2000 konutun nasıl ve ne zaman yapılacağını sorardık. Evlenenlere vaat ettiği 50 bin TL desteğin hangi şekil ve ad altında verileceğini de sorardık. Afray’ın Sn. Uluçay’ın dediği gibi tekerlekli mi yoksa Sn. Özkaya’nın dediği gibi raylı mı olacağını, ihalesinin ne zaman yapıldığını, kaç liraya hangi firmaya verildiğini, istimlakın ne zaman yapıldığını da sorardık. Cumhurbaşkanımızın ayırdığı söylenen 750 milyon liradan cumhurbaşkanımızın haberinin olup olmadığını da sorardık. CHP adayına HDP’yi savunan açıklamalarını, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP ile yapılan ittifakı, Türk ordusuna ve Atatürk’e yönelik hakaretlere mecliste neden sessiz kaldığını sorardık. Bütçenin yaklaşık yüzde 40’ına denk gelen vaatleri nasıl gerçekleştireceğini sorardık mesela. Ama böyle bir yayın gerçekleşmediği için soramıyoruz. 

Biz hangi kanalda ve ne şekilde olursa olsun ortak canlı yayına varız. Bu vesileyle çağrımızı tekrarlıyoruz. Gelin, hemşehrilerimizin önünde konuşalım. 

- "Akarçay’ı temizlemeyi proje sanan vizyonsuz… Olmayan siyasi gruplara savaş açan Don Kişot kahramanı"

Dört gün sonra yapacağınız tercih gelecek beş yılınızı derinden etkileyecektir. Afyonkarahisar 31 Mart Pazar günü; Kaldırım dahi yapamayan beceriksizlikten, merkezi hükümetin yapmakta olduğu, imza aşaması dahi tamamlanmış çalışmaları halkımıza proje diye sunan samimiyetsizlikten, “Biz seçilmezsek hizmet gelmez!” diyen tehdit dilinden, Akarçay’ı temizlemek gibi zaten belediyenin sorumluluğunda ve rutin olarak yapılması gereken bir çalışmayı proje zanneden vizyonsuzluktan bir an önce kurtulmalıdır Afyonkarahisar.

Ankara’da teröristin hamisi, etnik ayrımcılığın yılmaz savunucusuyken Afyon’da sahte milliyetçi maskesiyle dolaşan lümpen tavırlardan, ben beş fazla vereceğim diyen bezirgan siyasetinden, şehrimizde olmayan siyasi gruplara savaş açan Don Kişot kahramanlığından bir an önce kurtulmalıdır.

Emeklisinden dar gelirlisine, sanayicisinden işsizlerine, ev hanımlarından öğrencisine kadar her Afyonluya dokunacak, hizmet edecek projelerimiz hazırdır. Kadrolarımız hazırdır.  İnşallah, sizlerin takdiriyle seçimi kazanacağız. Sadece önümüzdeki beş yılı değil, nesillerin rahatı ve huzurunu sağlayacak projeleri gerçekleştirecek ve Marka Şehir Afyonkarahisar’ı birlikte inşa edeceğiz. 

Artık emanet ehil ellere devredilmeli, Mantıklı Değişim gerçekleşmelidir." 

 

Afyon’da İl Genel Meclisi Başkanını şok eden soru: Böcek taraması yaptıracak mısınız? Afyon’da İl Genel Meclisi Başkanını şok eden soru: Böcek taraması yaptıracak mısınız?