Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki dönemi yeni bir şahlanışın dönüm noktası haline getireceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki dönemi yeni bir şahlanışın dönüm noktası haline getireceğiz

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci, partisinin seçim koordinasyon merkezinde düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

- Burcu Hanım galiba matematik hesabı bilmiyor

Kahveci’ye, Burcu Köksal’ın “Anketlerde 10 puan öndeyiz” açıklaması soruldu. Kahveci, “Burcu Hanım galiba matem matematik hesabı yapmayı bilmiyor, kendisi aday olmamalı tiyatrocu olmalı. Hanımefendi olmayan bir DEM ile başladı sağ seçmenin oyunu almak için ama aynı zamanda kurgulanmış bir oyundu bu. İmamoğlu ile beraber kurguladılar bu oyunu. DEM’in olduğu İstanbul’da İmamoğlu DEM’e sahip çıkacak, Hanımefendi de burada olmayan bir DEM’den bahsederek her iki taraf da oylarını artırma hesabı yapmışlardır. Bu arkadaş siyaseti bırakmalı ve tiyatrocu olmalı bence. 

Whatsapp Image 2024 03 27 At 15.24.37

- Kendisi bir daha kontrol etsin, yanlış görmüş olabilir

Burcu Hanım Afyon’un tamamında partisinin bir önceki seçimde almış olduğu yüzde 10 oyu bile yok. Yüzde 10 öndeyim demek, 170 bin seçmenin olduğu bir yerde 80 bin falan oy alması lazım herhalde. Geçen seçimde 11 bin oy aldığı bir ilin merkezinde bu kadar oy almak için matematik dehası olmalı bu arkadaşta da yok galiba. Kendisi bir daha kontrol etsin, yanlış görmüş olabilir.” dedi.

- AK Parti ile genel seçimlerde ittifakımız oldu

Bir diğer basın mensubunun “Vatandaşlar aynısı varken neden kopyasına oy verelim diyorlar, neler söylersiniz?” sorusuna ise Kahveci sert bir şekilde cevap verdi. Kahveci, “O zaman DEM ile CHP aynı değil mi? O zaman CHP’ye oy verirken DEM’e oy vermiş olmuyor muyuz? Kopyası bile değil birbirinin aynısı, bunlara niye oy veriyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi 50 yıllık siyasi birikim çerçevesinde, örf ve adetleriyle diğer partilerden farklıdır. Yani bizi AK Parti ile bir tutmak mümkün değildir. AK Parti ile genel seçimlerde ittifakımız oldu. Bu ittifak AK Parti’yle dış politikada, ülkenin menfaatini gerektiren konularda mutlaka beraber hareket edildi ve seçime gidildi. Yerel seçimlerde vizyonu ve misyonu farklı bir adayla seçimlere gidiyoruz. İnsan asal kan davalı olduğu bir yerde bulunamaz ve oy veremez. Siyaset bu kadar ucuz değil.” dedi.