Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Veysel Eroğlu Parkı’nda düzenlenen kahvaltılı programına, Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Aysun Ata, Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez, TİP 1 Diyabetli Çocuklar Derneği Başkanı Meryem Arı, Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Abdurrahman Özdilekler, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük ve çok sayıda davetli katıldı. 

diyabet-11.JPG_12112023135105-12_1024_768 

Dünya Diyabet Günü dolayısıyla çocuklarla vakit geçiren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek. Tip 1 diyabet farkındalığını arttırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte çocukların her zaman yanında olduğu mesajını verdi.   

“RABBİM YAVRULARIMIZA ŞİFA VERSİN” 

Etkinlikte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Gönüllerine girmek, yüzlerini güldürmek ve hayatlarını kolaylaştırmak için her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi. 

diyabet-18.JPG_12112023135105-19_1024_768

Başkan Mehmet Zeybek; "14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Belediyesi olarak böyle bir etkinlik düzenleyelim istedik. Göreve geldiğimiz andan itibaren sosyal belediyeciliğin her alanında var olmaya çalıştık. Mümkün olduğu kadar sizlerle bir araya gelmeye özellikle gayret sarf ettik. Farkındalık oluşturalım istedik. Ciddi bir katılım oldu.  Ailelerimiz ve çocuklarımız için moral oldu. Amacına ulaşmıştır diye düşünüyorum. Allah hiç kimseye böyle bir rahatsızlık vermesin. Tıp da akıl almaz gelişmeler var, ümit ediyorum ki bunun da bir çaresi bulunur” dedi. 

İstanbul-Antalya Hızlı Treni Afyon’dan geçecek: İstasyonun yapılacağı yer belli oldu… İstanbul-Antalya Hızlı Treni Afyon’dan geçecek: İstasyonun yapılacağı yer belli oldu…

diyabet-15.JPG_12112023135105-16_1024_768

AİLELERDEN ZEYBEK BAŞKAN’A TEŞEKKÜR 

Diyabet hastası çocukların aileleri ise Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Böyle bir etkinlikte bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden aileler, “Sağolsun Başkanımız bizlerin yanında olduğunu gösterdi.  Desteklerinden dolayı kendisine şükranlarımızı sunuyoruz” dediler. Çeşitli etkinliklerin de yapıldığı programda Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından tüm çocuklara çeşitli hediyeler verildi.  -Egemen Toprak Çiçek'in Haberi