Şirketten yapılan açıklamaya göre, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de iki gün boyunca devam edecek etkinlikte, LG patentli yılın en önemli ürünleri sergileniyor.

LG Electronics'in bölgede uygulamaya koyacağı tüm yeniliklerine tanıklık etmek üzere 500'den fazla davetli, etkinliğe katılım gösterdi. Geçen yıl başarılı bir organizasyonun ardından, bu yıl ikinci kez düzenlenen LG Showcase, LG Electronics'in benzersiz müşteri odaklı yeniliklerini deneyimlemek için önemli bir platform oluşturuyor.

Markanın müşterilerine ve onların gereksinimlerine olan bağlılığını ve tutkusunu ifade eden "Birlikte Yeniden Keşfetme" teması etrafında kurgulanan etkinlik, aynı zamanda şirketin, tüketicilerin deneyimini geliştiren yenilikçi ürünleri pazara sunma vizyonunu bir kez daha ortaya koyuyor.

- "İlgi ve takdiri görmekten mutluluk duyuyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen LG MEA Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Bay Il Hwan Lee, geçen yıl bu etkinlikte bir araya gelmelerinin ardından büyük bir başarı elde ettiklerini belirterek, "Aynı başarıyı bugünkü etkinlikte de görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. En son yeniliklerimizi sergilemek ve misafirlerimize hepsini ilk elden deneyimleme şansı vermek büyük bir mutluluk. Her bir ürüne gösterilen ilgi ve takdiri görmekten mutluluk duyuyoruz ve bu bölgeye genel olarak daha fazlasını getirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu etkinlik sayesinde ürünlerinin sergilenmesinin yanı sıra müşterilerine olan bağlılıklarını gösterdiklerini kaydeden Lee, "Bu etkinlik, aynı zamanda iş ortaklarımızla ağ oluşturmak ve işimizin bir diğer hayati unsuru olan ilişkileri geliştirmek için bir platform görevi görüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Afyon Uzun Çarşı’da bugün altın fiyatları ne kadar? 20 Mayıs 2024 Pazartesi Afyon Uzun Çarşı’da bugün altın fiyatları ne kadar? 20 Mayıs 2024 Pazartesi

Bu büyük ölçekli etkinlik, LG Electronics ürünlerinin ideal kullanım senaryosunun sergilendiği birden fazla alana da ev sahipliği yapıyor. Bu alanlar arasında, 120 Hz'de kablosuz olarak 4K video ve ses aktarımı sağlayan dünyanın ilk "Zero Connect" teknolojisine sahip tüketici TV'si 97 inç LG SIGNATURE WIRELESS OLED M'in de sergilendiği, "kahraman bölge" olarak nitelenen alanda bulunuyor. LG'nin yenilikçi "StanbyME Go"su, taşıma çantası tasarımıyla gelen 27 inç FHD akıllı ekranı, en üst düzeyde taşınabilirlik sağlayan ve ürünü dış mekan kullanımı için mükemmel bir arkadaş haline getiren üç saatlik yerleşik pili ile alanda sergileniyor.

Etkinlikte, LG'nin amiral gemisi TV'lerinde kullanılacak yeni Alpha (α) 11 işlemci ve en yeni WebOS ile LG Electronics'in işlemci ve yazılım alanındaki en son yenilikleri vurgulanıyor. α 11 işlemci, izleme deneyimini geliştiren güçlü "AI" özellikleri için amiral gemisi TV'lerde aktif olarak kullanılacak. Yeni WebOS ise daha geniş başlık kartları ve daha düzgün döşemelerle yenilenmiş bir ana ekran getirecek. Yeni WebOS, yerel ortaklar dahil olmak üzere 300 TV markasını ve 3 bin 500 içerik ortağını kapsayacak ve MEA bölgesinde aktif kullanıcı büyümesinde 20 kat artış sağlayacak.

Güçlü baslarla birlikte cesur ve yüksek sesler sunan en yeni XBOOM hoparlörleri, görsel-işitsel ürünler için hazırlanan özel bir bölge de bulunuyor. Bunlar arasında sınıfının en güçlü parti hoparlörü olan LG XBOOM XL9T ve onun daha küçük versiyonu 200W çıkışlı LG XBOOM XL5S yer alıyor. Ürün, animasyon desenleri, görsel EQ ve karakterler sunan dinamik piksel aydınlatma efektiyle tamamlanıyor. LG'nin çok beklenen, şık ve en küçük 4K taşınabilir projektörü "LG CineBeam Q", etkinlikte büyük ilgi görüyor. Bu güçlü 4K lazer projektör, yalnızca çarpıcı görüntü kalitesi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda çeşitli akış özellikleri sunuyor ve minimalist tasarımı her türlü ev dekorasyon anlayışına uyum sağlıyor.

Bilim-teknoloji alanında ise dünyanın ilk VESA sertifikalı çift modlu oyun monitörü yeni 32GS95UE'nin yanı sıra üretkenlik ve eğlence için olmazsa olmaz "LG MyView Akıllı Monitör" dahil olmak üzere en yeni "LG UltraGear OLED" oyun monitörleri serisi sergileniyor. LG Electronics, kişisel ve profesyonel kullanım için ideal olan, Mikro LED teknolojisinin parlaklığıyla benzersiz görüntü kalitesi sunan, büyüleyici 4K (3840 x 2160) çözünürlüklü "Mikro LED" ekran "LG MAGNIT"i (model LSAL006) tanıtıyor. LG, perakende kullanım için LG kafe deneyim alanında OLED şeffaf ekranları da sergiliyor.

Sergi alanında ayrıca çamaşır makineleri ve iklimlendirme çözümlerinin yanı sıra markanın birinci sınıf ankastre çözümlerinin de aralarında bulunduğu ev aletlerine yönelik bir alan da yer alıyor. AA