Basın açıklamasına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın Afyonkarahisar’a gelişini değerlendirerek başlayan Mısırlıoğlu, “Dün ilimize Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı geldi. Tabi Sayın Bakan burada soysal politikalar ile ilgili Afyonlu hemşerilerimizin mağduriyetine yardımcı olma için mi geldi? Yatırım amaçlı mı geldi? yoksa Sayın Uluçay’a destek için mi geldi? Bunu hepiniz biliyorsunuz zaten.” dedi.

Afyon Valiliği açıkladı: Zafer Müzesi restorasyonunda sona gelindi Afyon Valiliği açıkladı: Zafer Müzesi restorasyonunda sona gelindi

- Sinanpaşa’da siyaseten bir ahlaksızlık yapılmıştır

İYİ Parti Sinanpaşa Belediye Başkan adayının, AK Parti’nin adayı Erdal Karaman lehine adaylıktan çekilmesini de değerlendiren Mısırlıoğlu, “Belediye başkan adayımız, asker kökenli bir arkadaşımız. Asker kökenli arkadaşımız zorunlu emekli edilmiş. Biliyorsunuz ülkemizde 15 Temmuz olayı yaşandı. Bu 15 Temmuz’dan sonra birçok hemşerimiz gerek KHK ile gerek herhangi bir soruşturma kapsamında açığa alındı, emekliye sevk edildi. Bu insanlar döndüler kendi memleketlerinde yaşamlarını sürdürmeye çalıştılar. Bu arkadaşımız da onlardan bir tanesi ve bize aday adayı olarak müracaatını ilçe başkanımız getirdi. Kendisini orada aday olarak açıkladıktan sonra belediye başkanlığı olarak kendisi tamam ama belediye meclis üyeliklerine adam bulamadı. Meclis üyeliğine adam bulamayınca ‘ben çekileyim’ dedi, ‘dur bir arkadaş, sen aday olarak otur, süreci böyle yönetelim’ dedik ama sürecin sonuna geldik Sinanpaşa’da siyaseten bir ahlaksızlık yapılmıştır. Bu siyasetin ahlaksızlığının daniskasıdır. Seçime 3 gün kala bir belediye başkan adayını açıklama yapmaya zorlayan sebeplerin iyi araştırılmasını, iyi incelenmesini istiyorum. Bunlar 1 Nisan’dan sonra çok konuşacağımız konular. Seçime ramak kala böylesine bir siyasi manipülasyonu ne Afyonkarahisarlı kabul eder ne de biz kabul ederiz. 

Whatsapp Image 2024 03 28 At 11.43.37

- Bir palyaço gibi uzaya gönderdiğiniz astronotu, mitinglerde gezdiriyorsunuz

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde gerçekleştireceği söyleyişiyi de değerlendiren Mısırlıoğlu; “Bir palyaço gibi uzaya gönderdiğiniz astronotu il il miting alanlarında, teşkilatlarınızın organize ettiği gençlik buluşmaları adı altında, devletin imkanlarıyla, devletin parasıyla getirip il il gezdirip AK Parti’nin adaylarına oy istetiyorsunuz. Kime? Alper Gezeravcı astronota. Yahu bu astronotu 55 milyon dolar para vererek uzaya gönderen devlet kimin parasını verdi de gönderdi. AK Parti’nin parasını mı verdi de gönderdi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi yaptığı memikle mi gönderdi? Hayır, Amerikalı Elon Musk’in yapmış olduğu mekik taksiyle 85 milyonun, tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla, toplanan parayla, vergilerle götürdü. Silahlı kuvvetleri personeli olan Alper Gezeravcı’yı getiriyorsunuz, AK Parti’nin adaylarına destek olmak için il il gençlik buluşmaları yapıyorsunuz. Bugün de Afyon’a Sanayi Bakanı geliyormuş. Ben diyorum ki vallahi billahi bittiniz, son kozunuzu oynuyorsunuz, kimi getirirseniz getirin, uzayı Afyon’un ayağına getirin size Afyon’dan prim yok. 

Whatsapp Image 2024 03 28 At 14.21.34