Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi  İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çobanı meclisteki makamında ziyaret etti. Şehit aileleri ve gazileri Başkan Çoban ve eşi karşıladı. 

- Telefonunuzun 24 saat açık olması, bizlerin istekleri ile ilgilenmeniz unutulmayacak

Belediye başkanlığı ve il genel meclisi ve başkanlığı döneminde kendilerinin istek ve ihtiyaçlarını geri çevirmediğini belirten İsmail Kumartaşlı; “Çok farklı duygular içerisindeyiz başkanım. Üzülelim mi sevinelim mi bilemedik ama bizim bir kırgınlığımız var. Sizin gerek il başkanlığınız gerek 10 yıl belediye başkanlığınız gerekse 5 yıl il genel meclisi başkanlığınız içerisinde bizlere, camiamıza göstermiş olduğunuz ilgi alaka tüm camiamızın takdiridir ve yüreklerimizde sizin yeri ayrıdır. Telefonunuzun 24 saat açık olması, bizlerin her isteği ile canı gönülden ilgilenmeniz bizlerin hep hatırlayacağı, güzel anılarda kalacak. Keşke uzun yıllar görev yapsaydınız biz de istek ve ihtiyaçlarımızı size iletseydik. Nasip böyleymiş, biz sizi unutamayacağız. Afyonkarahisarlı şehit aileleri ve gazileri olarak bizlere hakkınızı helal etmenizi istiyorum.” 

Whatsapp Image 2024 03 29 At 17.00.24

- Buradan tüm makam sahiplerine sesleniyorum, önceliğiniz şehit ailelerimiz olsun

Görev süresinin son gününde şehit ailelerinin ziyaretlerinden duyduğu mutluluğu ifade eden Çoban; “Ben buradan sizin vasıtanızla söylüyorum; sağ olsun tüm valilerimiz sizlerle çok ilgileniyor, biliyorum. Valilerimiz için, milletvekillerimiz için, belediye başkanlarımız için, askeri komuta kademesi için velhasıl her makam sahibi için özellikle şehit ailelerimizle, gazilerimizle, dernekleriyle ilişki kurmak, onların gönlünde hoş bir yer tutmak çok önemli ki bakınız son günümüzde bizleri ziyaret ediyorsunuz. Ben biliyorum ki sizler arkadaşlar bulunduğu görevden ayrılan çok az da olsa belki bir kişi belki iki kişi bile olsa geçmişte, bugün, yarın edebinizden yapıyorsunuz belki zil takıp oynayacaksınız, onu biliyorum. Bunlar tabi hoş şeyler değil, işte bu örneklik olsun. Buradan tüm makam sahiplerine sesleniyorum, ben de son günümüzde makamınızda olduğunuz müddetçe, sonrasında, öncesinde önceliğiniz gazilerimiz, şehit ailelerimiz, yakınları olsun. Onların derdiyle dertlenin. Onlar sizin dertlenmenizden daha fazlasını hak ediyorlar. Onlar çok vefalıdırlar, hiçbir zaman vefayı unutmazlar. Sizin o göreviniz sona erse bile 20 yıl sonra hasretle anarlar. En güzel makam da budur.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 16.59.49

Tabi aklımıza il başkanlığım döneminde ve belediye dönemimizde derneğimizin binası geliyor. Özel İdare iş merkezinde bodrum katta, havalandırması olmayan yerdeydi. Allah razı olsun, o zamanki dernek başkanı Bekir Bayram ağabeyimiz sağ olsun orada hizmet etti. Sonra İsmail kardeşim bayrağı devraldı. Sizin gibi sonsuz destek veren şehit ailelerimiz sayesinde güzel işler yaptı.”

- Bazen aklımıza gelmiyor, İsmail kardeşim teklif ediyor

Şehit ailesi ile yaşadığı bir anıyı da anlatan Çoban, "Cuma namazı öncesi asfalt çalışması incelemek için Hocalar ilçesinin Çalca köyüne gittim. Dediler ‘Başkanım siz buraya şehit ailesi için gelmiştiniz hatta sonrasında muhteşem bir yemek olmuştu, ilk defa köyümüzde böyle bir şey yapılmıştı’ diye. Tabi bunlar güzel şeyler, İsmail kardeşimin getirdiği teklifler, biz düşünemiyoruz. Ne kadar aklımız başımızda desek de aklımıza gelmiyor böyle şeyler ama değerli kardeşlerim sağ olsun bunu uyarıyorlar. 

Yine çok güzel bir hatıramız, Evciler’in Gökçek Köyü. Bize yaklaşık 135 km mesafede, uzak, Denizli’ye daha yakın. 2015 yılları orada bir şehidimiz oldu. Ben her şehit ailemizin yemeğine mutlaka giderim ama o gün gidemedim. İsmail kardeşimizin şehidimizin babası ile telefonda konuşturdu. Allah’ın bir bamyası mutluluk ortaya koyar mı? Şehidimizin babası öyle duygulanmış ki o bamya yemeğinden dolayı ne kadar teşekkür etti. Vallahi billahi oraya 750 kişilik hadi ilave bin kişilik yemek gönderdik. Yetmesi mümkün değildi. 2 bin kişi yemek yemiş ama doyasıya yemiş. Bu işte sizlerin bereketi. Allah’ın sizlere bir rahmeti bu.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 17.00.05

Burcu Köksal belediye personeli ile bayramlaştı: "Bu şehrin yüzünü birlikte ağartacağız" Burcu Köksal belediye personeli ile bayramlaştı: "Bu şehrin yüzünü birlikte ağartacağız"

Çok güzel günlerimiz oldu. Biz yine bu şehirdeyiz, bu şehri bırakmayacağız. Şehit aileleri bizim için çok önemli, dualarınız eksik etmeyin." dedi.