banner16

banner15

banner153

Afyon’un en iyileri bu gecede belli oldu

4’ncüsü düzenlenen Cafe Life Ödülleri sahiplerini buldu. Ahmet İpek Sucukları’nın sponsor olduğu gecede siyasetten, sanata, spordan iş dünyasına kadar pek çok alanda 30 kişi ödül aldı. Afyon’un en iyilerinin belli olduğu gecede Afyon Postası’da 2 ödül alarak başarısını taçlandırdı.

GÜNDEM 21.02.2022, 13:49 21.02.2022, 14:40
banner18

Ömer ve Huriye Mazi tarafından düzenlenen Cafe Life Ödülleri 4’ncü kez sahiplerini buldu. NG Afyon’da düzenlenen ödül töreninden şehrin en iyileri belli oldu. 

PANDEMİDEN DOLAYI 2 YILDIR YAPAMADIK

Afyon Postası mikrofonlarına konuşan Ömer Mazi, şunları söyledi: “Bu normalde 6’ncısı olacaktı. 2 yıl boyunca pandemiden dolayı yapamadık. Ahmet İpek Cafe Life Ödülleri’nin 4’üncüsünü yapıyoruz. Afyon’un en iyilerini seçmeye çalışıyoruz. 2021 yılında kim ne yaptıysa kendi alanında sanat, spor, iş dünyası gibi alanlar var, toplam 30 ödül veriyoruz.” 

“AFYON’U SEVİYORUZ”

Afyon’u çok sevdiklerini söyleyen Mazi, “Siyasetten sporculara kadar bir çok davetlimiz var. 300 kişilik bir davetlimiz var. Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar var. Siyasetçilerin dışında herkesi davet ettik. Biz Afyon’u seviyoruz. Afyon daha iyilerini hak ediyor” dedi

30 FARKLI ÖDÜL

Gece Afyonkarahisar'da ömrünü türküye adayan mahalli sanatçı Ömer Yarşi’nin türküleriyle başladı. Daha sonra ise ödül törenine geçildi. Gecede 30 farklı alandaki kişiye ödül verildi. 

AFYON POSTASI’NA 2 ÖDÜL

Gecede Afyon Postası’nın Sahibi Gazeteci Nail Azbay, “yılın haberi ve gazetecisi” ödülü aldı. Kent Konseyi’nin logosundan Atatürk siluetinin çıkarılması haberi ile “yılın haberi” ödülünü Dr. Mustafa Seçen'in elinden aldı. Gecede Afyon Postası ekibinden olan Zambiya’dan gelen Chimwemwe Chita’da büyük ilgi gördü. Çektiği videolarla Afyonkarahisar’ı dünyaya tanıtan Chita, “gecenin en şık kadını” ödülü aldı. 

KİMLER ÖDÜL ALDI?

YILIN STK ÖDÜLÜ 

Afyonkarahisar’da 20 yıldır kendilerini diyaliz hastalarına adayan Sema ve Ahmet Akdağ ve yönetim kurulu bu güne kadar onlarca hastanın organ nakli olmasına ve yaşam standartlarını arttırmak için gece gündüz çabalıyorlar. Her zaman onların yanında olmaya çalışan Sema ve Ahmet Akdağ’ı yılın STK ödülünü almak üzere sahneye davet ediyorum. 

YILIN SPORCULARI 

Taşoluk beldesinin güreşçi kızları Fatma Yıldız ve Yağmur Karabacak Balkan şampiyonasında Milli Takım formasıyla ülkemizi temsil ettiler. Şampiyonadan madalya ile dönen Yağmur ve Fatma’yı kutlarken elbette onlara destek olan Belediye Başkanı Hüseyin Çalış ve hocaları Yakup Yağcı’yı da tebrik ediyoruz. 

Meryem Betül Çavdar 

Bir başka yılın sporcusu ise Meryem Betül Çavdar, 2020 yılında Tokyo olimpiyatlarında gümüş madalya aldıktan sonra 3 ay önce yapılan dünya şampiyonasında ise Rus rakibini 14-7 yenerek dünya şampiyonu oldu. Meryem Betül Çavdar şu anda Arnavutluk’ta yapılan başka bir şampiyonadan dönüyor. 

YILIN SANATÇILARI

Ömer Yarşi 

Afyon’un yaşayan efsanesi, ömrünü Afyon folklörüne adayan Ömer Yarşi kendine has türkülerini ilerlemiş yaşına rağmen gelecek nesillere aktarmaya çalışıyor.  Kültür Bakanlığı mahalli sanatçı kimliği taşıyan Ömer Yarşi, 7 yaşında ağabeyinin sazı ile başladığı sanatını severek icara etmeye devam ediyor. 

Gülenay Yalçınkaya 

Sadece Afyon’un değil Türkiye’nin keçe anası Gülenay Yalçınkaya’nın büyülü ellerinde keçe adeta sanata dönüşüyor. Klasik keçe sanatını modern ve günlük kullanılır hale getirdi. Keçeden gelinlik, ceket, şapka ve tablolar yaptı. Ustalarından öğrendiği geleneksel keçeciliği sanata dönüştürdükten sonra bildiklerini başkalarına öğretmek için çalışıyor. Kültür Bakanlığı Keçe Sanatçısı Gülenay Yalçınkaya. 

YILIN ONUR ÖDÜLÜNÜ 

Cesur Hasırcı 

Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum diyen Hazreti Ali, öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal olduğunu ifade etmiştir. Afyonkarahisar Atatürk İlkokulu öğretmenlerinden Cesur Hasırcı bu güne kadar yüzlerce öğrenci yetiştirdi. Okulun ve öğrencilerinin en çok sevilen öğretmeni olan Cesur Hasırcı 36 yılı geride bıraktı.  

YILIN SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ 

Karamehmet mermer

Cihan ve Cihat Özcan 

Karamehmet Mermer A.Ş. 50 yılı aşkın tecrübesiyle doğaltaş sektöründe Afyonkarahisar’ın lider mermer şirketlerinden biridir. Şirketin aktif olarak 9 ocağı ve 3 fabrikası bulunuyor. Karamehmet Aliye Ana İlk ve Ortaokulu, Karamehmet İlkokulu ve Karamehmet İscehisar Devlet Hastanesi ile eğitim ve sağlık yatırımları ile örnek oldular. 

Esra Özsu 

Afyonkarahisar’ın alanında en başarılı isimlerden biri olan Esra Özsu kalıcı makyaj ile fark yaratıyor. Şehrin aranan ismi haline gelen Özsu, özellikle kanser nedeniyle saçları ve kaşları olmayanlara hiçbir ücret almadan saç ve kaş yaparak onları mutlu etmeyi başardığı için tebrik ediyoruz. 

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Mahmut Nedim Akülke  

Dünya Motokros şampiyonasıyla hayatımıza giren Mahmut Nedim Akülke Afyonkarahisar’ın bir spor ve festival şehri olmasında çok önemli katkıları oldu. Jüri üyelerimizin ortak kararıyla özel ödül verilmesine kararlaştırıldı. Şehre yaptığı katkılara teşekkür ederiz. 

YILIN HABER ÖDÜLÜ

Nail Azbay 

Afyonkarahisar basın ve habercilik alanına yeni bir soluk kazandıran Nail Azbay yaptığı sokak röportajları, özel haberler, konuşulan ve bazen kızdıran haberleri ile fark yaratmaya devam ediyor. İlk kez vereceğimiz yılın haberi ödülüne “Kent Konseyi Logosu” haberiyle kazanan isim oldu. 

AKADEMİ ÖDÜLLERİ

Prof. Dr. Ahmet Altıntaş 

100. Yılını kutladığımız Büyük taarruzu en iyi anlatan, hatta yaşatan adam olan AKÜ Atatürk İlkeleri ve İnkilapları Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Altıntaş sadece bizim değil ulusal kanallarında aranan isimlerinden biri oldu. 

Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Gücek 

Onun için ne söylesek az gelir. AKÜ Öğretim Üyesi Süleyman Gücek, öğrencileriyle birlikte köy okullarını giderek boyasını,  badanasını yapıp çocuklarlara kitap hediye edip onlarla okul bahçesinde top oynayacak kadar gönlü güzel bir adam. 

YILIN SAĞLIK ÖDÜLÜ

Afyon Devlet Hastanesi Hemşire İsa Çelik 

Afyon Devlet Hastanesi Hemşire Saliha Kaya 

Afyon Sağlık Bilimleri Üniversite Hastanesi Dr. Semiha Orhan   

2020 yılı Mart ayı ile Türkiye’de görülmeye başlayan Covid-19 tüm dünyada milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Dünyanın en güçlü ülkeleri bile bu süreçte ne kadar çaresiz kaldıklarına tanık olduk. Buna rağmen ülkemizin sağlık sistemi ve özellikle fedakar sağlık çalışanlarımız dünyada örnek gösterildi. Afyonkarahisar’da salgın boyunca en çok kimler Covid’in içinde yer aldı diye Devlet Hastanesi ve AFSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi başhekimlerine sorduk. Hiç tereddüt etmeden  

Afyon Devlet Hastanesi Hemşire İsa Çelik 

YILIN BELEDİYE BAŞKANI

Serkan Koyuncu Emirdağ Bel Baş  

Belçikalıların Emirdağ mı büyük Türkiye mi? diye sordukları ilçe. Gurbetçi şehri. Sandıklı’da birçok yatırım yapılırken özellikle bitmek üzere olan Kültür Merkezi için Başkan Serkan Koyuncu’yu yaptıkları çalışmalardan dolayı kutluyoruz.  

İsmail Taylan Dazkırı Belediye Başkanı

Gözden ırak olan gönülden de ırak olur derler. Afyonkarahisar’ın en uzak ilçesi olan Dazkırı’da Belediye Başkanı İsmail Taylan sesiz sedasız imkanlarının üzerinde çalışmalara imza atıyor. Cafelife aday belirleme komitesinin önerisiyle yaptığı çalışmalarını takip ettik ve yapılan çalışmalardan dolayı Başkanı Taylan’ı tebrik ediyoruz. 

YILIN YATIRIMI ÖDÜLÜ

Mustafa Enis Arabacı Parkhayat oteli 

Afyonkarahisar’ın sıra dışı iş adamlarının başında gelen biri. Parkhayat hastanesi ile sağlık alanında elde ettiği başarıyı Parkhayat Akşerir ve Parkhayat Kütahya ile bölgesel hastaneciliğe geçti. Parksağlık koleji ve TED Afyon ile eğitim çıtasını yükselten Dr. Mustafa Enis Arabacı şimdide bu başarısını Turizm alanına taşıyor. İnşaatına başlanan otelin henüz ismi açıklanmadı belki de burada açılar. Söz aramızda kalacak. 

Kadın Kültür Evi  

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek’in girişimleri ile 7 ay gibi kısa bir sürede mucize yaratıldı. Kadın Kültür Evleri, Kadın Kooperatifleri, Kadın Kültür Marketleri, E-Ticaret sistemi ile birlikte yıllarca sürecek bir çalışmayı ve sistemi kurarak Türkiye’ye örnek olan bir yatırıma dönüştü. 

YILIN İŞ KADINI ÖDÜLÜ

Yasemin Bor

Atom karınca gibi bir kadın. Otomasyon işleri yapan aile şirketiyle birçok insanın adını duyduğunda ürktüğü sıkıntılı yerlere cesurca giderek otomasyon sistemleri kuruyor. Irak, İran Somali gibi sıkıntılı yerlerin dışında Türk Cumhuriyetleriyle iş yapan Yasemin Bor bu kadar yoğun tempoya rağmen Gıda Mühendisliği alanında doktora yaptı ve kendi sucuk markasını yaptı. 

YILIN İŞ ADAMI ÖDÜLÜ

Önder Artuk  Artuk Aviation

O’nu Türkeli Gazetesini almasıyla, bir de Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji ile tanıdık. Ancak o, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük Sivil ve askeri havacılık ve biyomedikal sektörüne yönelik Afyon’da yatırım yaptı. 2022 yılında tam kapasite ile faaliyete geçecek olan Artuk Aviation, beş yıl içinde Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasına girmeyi hedefliyor.

YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ 

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR 

1949 yılında Afyon'un Sandıklı İlçesi Kızık köyünde doğdu. İlk ve ortaokulu Sandıklı’da okuduktan sonra ağabeyi Ahmet Yaşar, Üniversite eğitimi için Ankara’ya gidince aile Fethi Yaşar’ı da Lise eğitimi için Ankara Yenimahalle’ye gönderdi. Liseye giderken babasının arkadaşı sayesinde ticarete başladı. Ülkemiz ekonomisinin en önemli sektörleri olan tekstil ve turizm alanlarında yatırımlar yaparak devam etti. Şu an tam entegre döşemelik ve perdelik kumaş üreten Prestige Mensucat AŞ’nin ve 4000 yatak kapasitesine sahip Yaşar Turizm A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yürütmektedir. Okumak için gittiği şehirde 3. Dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Fethi Yaşar, her fırsatta Afyonkarahisar Sandıklı ilçesi Kızık köyündenim diyerek Afyon sevdasını her yerde dile getiriyor. 

YILIN TURİZM ADAMI ÖDÜLÜ

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek

Frigya, Kral Midas’dan bu yana onun gibi birini görmedi. Yüzlerce yıllık uykusundan uyanan tarih yeniden canlanmaya başladı. Bir yıl gibi kısa bir sürede Vali Gökmen Çiçek’in dokunduğu her yer ışıldayarak hayat bulmaya başladı. Ayazini, Emre Gölü, Balon uçuşları ile sadece Afyonkarahisar’ın değil, bölgenin değil Türkiye’nin gündemine oturdu. Afyonkarahisar onunla birlikte gerçekten Termal Turizmin Başkenti olduğunu kanıtladı. Afyonkarahisar Vali Gökmen Çiçek sayesinde bir turizm şehri olduğunu hatırladı. Yılın Turizm Adamı Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e.

Yorumlar (2)
Afyonlu 3 ay önce
Ödül alan kişiler hangi kriterlere göre belirleniyor? Pek objektif gibi görünmüyor. Mesela Afsü'ye Hasta bakımevi ve palyatif bakım merkezi ve Hasta konukevini ve şu an Afyon Devlet Hastanesine yapılan ek binayı C blok binasını kazandırılmasına vesile olan Bolvadinli birisi ve o binaları yaptırıp bağışlayan aslen Emirdağlı hemşehrimiz bu kişiler arasında neden yok?
ibrahim C. 3 ay önce
Çok başarılı bir organizasyon. Emeği geçen herkesin eline sağlık.
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 37 71
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 37 49
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 37 45
14. Aston Villa 37 45
15. Southampton 37 40
16. Everton 37 39
17. Burnley 37 35
18. Leeds United 37 35
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136