MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı sonrasında Afyon Postası’na konuşan Gazeteci Ertuğrul Sevim, özetle şunları söyledi: 

- Afyon’da en iddialı adayı biz çıkardık, kazanacağız konuşması

Çok heyecanlı bir toplantı idi. Özellikle Sayın Vekilin konuşması… Gelinen noktada MHP’nin üzerindeki yükün ne kadar şiddetli olduğunu ve hem sayın vekilin hem teşkilatın tabandan gelen ağır sorumlulukla mücadele ettiğinin nişanesi gibiydi. Sayın Taytak, burada adaylık sürecini başarmış olmanın heyecanı ile büyük bir konuşma yaptı. MHP çekilecek, aday çıkaramaz sözlerine karşılık “Afyon’da en iddialı adayı biz çıkardık, kazanacağız” gibi çok iddialı bir söylemde bulundu. 

- MHP’nin psikolojik bir üstünlüğü var

MHP açısından Afyonkarahisar’da bu yerel seçimler çok önemli bir gösterge. MHP’nin psikolojik bir üstünlüğü var. 17 belediyesi var. Merkezde öenmli bir atak yaptı. Sezer Küçükkurt, Afyon basın camiası ve kamuoyunun tanıdığı bildiği saygın beyefendi kişiliği ile büyük heyecan yarattı. Bugün Afyon’da yükselen bir grafikle yükselmeye devam ediyor. Seçimler böyledir. İvme yukarı ise mutlaka o hedefe ulaşırsınız. İvme yukarı olanlarla ivmesi aşağı doğru olanların kesişme noktası seçim günüdür. İstanbul seçimlerinde Binali Yıldırım başbakan olmasına rağmen ivmesi aşağı yönlüydü. Ekrem İmamoğlu ise geriden başladı fakat ivmesi yukarı yönlü idi. Bir yerde kesiştiler. Seçim yenilendi. Fark büyüdü. 

-Afyon’da çok ciddi oranda belediye başkanlıklarının değişir

Afyon’da ivme MHP lehine olduğunu muhalefet partileri lehine olduğunu düşünüyorum. Ben Afyon’da çok ciddi oranda belediye başkanlıklarının değişeceğini düşünüyorum. Bugün iddialı çıkışı MHP yaptı. Hazırlığı olduğu için… İddialı bir program ile bunu ortaya koydu. Daha sonra konser ile daha büyük ses getirecek bir etkinlik yapılacak. Yerel seçimlerin Afyonkarahisar’da çok renkli ve heyecanlı ve her türlü sonuca açık olacağını düşünüyorum.

MHP'li Küçükkurt: Afyon'da yeni bir Uydukent bölgesi oluşturacağız MHP'li Küçükkurt: Afyon'da yeni bir Uydukent bölgesi oluşturacağız

-Yerel seçimlerin gündemini Afyon Postası tutuyor

Afyon Postası’nı tebrik ediyorum. Hakikaten yerel seçimlerin gündemini Afyon Postası tutuyor. Afyon basınında yeni yükselen değer olarak sizleri görüyorum. Sizleri ayrıca tebrik ediyorum. 

-Kudret Kuş’un Haberi. 

Kaynak: -Kudret Kuş’un Haberi.