Burcu Köksal: Basın özgürlüğü konusunda aşmamız gereken çok engel bulunuyor Burcu Köksal: Basın özgürlüğü konusunda aşmamız gereken çok engel bulunuyor

Frigya Kadın Ürünleri Pazarı kurulduğu günden bu yana Afyonkarahisar ve bölgesindeki illerden yoğun ziyaretçi akınına uğruyor.

El emeği ürünler sergileniyor

İhsaniye ilçesi köylerindeki dezavantajlı kadınlar için Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı himayelerinde tamamlanan proje her geçen gün ziyaretçilerin beğenilerini topluyor. El emeği ürünlerden ev yemeklerine, Afyonkarahisar’ın meşhur bükmesinden patatesli ekmeğine kadar bir çok doğal ürünün satıldığı dükkanların tamamı kadınlar tarafından işletiliyor. 

Sıcak yemek ve içecek sunulacak

Kış aylarının gelmesi ile sıcak yemek ve içecek sunumlarının da yer alacağını ifade eden Frigya Pazarı esnaflarına bir müjde de Kayıhan Belediye Başkanı Ömer Şahin’den geldi. Belediye Başkanı Şahin’i ziyaret eden esnaf kadınlar, bir hafta önce Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ı TBMM ziyaretleri esnasında gerçekleşen görüşme üzerine Belediye Başkanı Ömer Şahin’i ziyaret ettiler.

Frigya Kadın Ürünleri Pazarı için seferler başladı

Ziyarette Başkan Şahin Frigya Kadın Ürünleri Pazarı için Afyon köy garajından her hafta sonu 10:00-12:00 ve 16:30’da  üç seferin başlatılacağı sözünü veren Kayıhan Belediye Başkanı Ömer Şahin şunları söyledi: “Geçtiğimiz hafta, TBMM’de Milletvekilimiz Sayın Mehmet Taytak’ı ziyaretleri vesilesiyle haberdar olduğum Demirli’ye servis konusu için Frigya Kadın Pazarı esnaf kardeşlerimiz beni ziyaret ettiler. 

Park Afyon'un önünden hareket edecek

Bu ziyaret vesilesiyle biz de dezavantajlı hanım kardeşlerimiz için başlatılan bu projede bizlerin de katkısı olsun istedik ve tüm afyonlu hemşerilerimiz için hafta sonları şehir merkezinden Demirli, Frigya Kadın Ürünleri Pazarı’na seferleri başlatıyoruz…” Afyon köy garajından kalkacak seferler sırayla; Park Afyon kavşağı, Stadyum, Maliye, Filli kavşak ve Üniversite güzergâhlarından devam ederek Demirli Köyü Frigya kadın ürünleri pazarı ile son bulacak.  Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren pazarcılar, Milletvekili Mehmet Taytak, Vali Kübra Güran Yiğitbaşı ve Kayıhan Belediye Başkanı Ömer Şahin’e teşekkür ettiler. >>Elif Türkeşsiz'in Haberi. 

Editör: Elif Türkeşsiz