Şirket açıklamasına göre, Dalsan Alçı bayi toplantısı Antalya'da gerçekleştirildi.

Şirket, "100'ümüz Gülecek" konseptli, 650'yi aşkın katılımcının yer aldığı toplantıda, hem Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını hem de Turgutlu Tesisi ile beraber toplam 5 tesiste ulaştığı 100 milyon metrekare alçı levha, 2 milyon 250 bin ton silolu ve torbalı ürün, 60 milyon metre profil imalatı kapasitelerine sahip olmayı kutladı.

Toplantı aynı zamanda, yapı malzemesi sektöründe, son yılların en büyük ortaklıklarından birisi olan Dalsan Yatırım ve Saint-Gobain'in güçlerini birleştirmesinden sonra Dalsan Alçı'nın ilk toplantısı olma özelliğini de taşıyor.

Temelleri 1932'de Kayseri'deki bir ekmek fırınında atılan Dalsan, bugün 91 yıllık bilgi birikimiyle 70'den fazla ülkeye alçı ve alçı levha sistemleri ihraç eden küresel bir şirket haline geldi.

Açıklamada etkinlikte yaptığı konuşmaya yer verilen Dalsan Alçı Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Timuçin Daloğlu, Manisa Turgutlu'da yaklaşık 72 bin metrekare büyüklüğündeki arazide, alanında Avrupa'daki en gelişmiş tesislerden birisi olma özelliğine sahip, yaklaşık 2 milyar TL'ye mal olan yeni fabrikanın üretimi ile ilgili teknik detayları anlattı, aynı zamanda tesisin ülkenin istihdamına sağladığı katkıya ve ihracat potansiyeline değindi.

Afyon'da bugün altın fiyatları ne kadar? 4 Mart 2024 Pazartesi Afyon'da bugün altın fiyatları ne kadar? 4 Mart 2024 Pazartesi

İhracat hedeflerinin de ciddi oranda arttığını aktaran Daloğlu, "Bugün bu ortaklık sadece Türkiye'de gibi görünse de Saint-Gobain ile görüşmelerimiz esnasında, bir iyi niyet anlaşması yaptık. Şartlar olgunlaştığında yurt dışında da ortak yatırımla yeni tesisler inşa etmek gibi yeni hedeflerimiz olacak." açıklamasını yaptı.

Dalsan Alçı'nın Genel Müdürü Bahattin Daloğlu da Çerkezköy'de açılması planlanan 6. tesisin müjdesini verdi. Daloğlu, çimento ve alçı bazlı torbalı, silolu sevk edilecek ürünleri üretmesi planlanan tesisin en kısa zamanda bitirilmesinin hedeflendiğini ifade ederek, "Dalsan tarafından uzun zamandır üretilen, nitelikli ve standart kalite sunan yapısı ile öne çıkan Probase markalı ürünler, yakın zamanda yapılacak lansman sonrasında yoluna, GRİO markası ile devam edecek." bilgisini verdi.

Toplantılar esnasında şirket yetkilileri sürdürülebilirlik gibi önemli konularda sunumlar yaparak bayileri bilgilendirdi. Asuman Krause'nin sunucu olarak görev yaptığı toplantıda, Süheyl-Behzat Uygur "Hey Gidi Günler" gösterisi ile katılımcılarla buluştu. Gala yemeğinde ise Ebru Gündeş sahne aldı. AA

Kaynak: aa