İzmir Minibüsçüler Esnaf Odasını ziyaret eden Dağ, minibüsçülerden gelen talep doğrultusunda minibüslerin otoyolları kullanmalarının sağlandığını belirtti.

En büyük aşkının İzmir olduğunu anlatan Dağ, bu sebeple düşüncesi, inancı ne olursa olsun, şehrin her insanına eşit mesafede yaklaştığını dile getirdi.

Dağ, hayata geçirecekleri projelerle kentin ulaşımını rahatlatmak istediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"İzmir'e yeni çevreyolu projesini hayata geçireceğiz. Yeni çevreyolunu şehir merkezine bağlayacak 9 önemli bağlantı yolu yapacağız. Raylı sistem projelerimizle, mevcut hatları daha verimli hale getirerek, hemşehrilerimizin daha kısa sürede konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlayacağız. Şehir merkezinde trafik yoğunluğuna neden olan kavşaklarda yapacağımız düzenlemelerle trafiğe nefes aldıracağız. Şehir merkezinde yeni alternatif yollar üreteceğiz."

Ödemiş'te öğrenciler atıklardan yaptıkları ürünleri sergiledi Ödemiş'te öğrenciler atıklardan yaptıkları ürünleri sergiledi

Seçilmesi halinde İzmir'i lider şehir yapmak için çalışacağını belirten Dağ, "Günü geldiğinde de bayrağı en güzel şekilde, gururla teslim edeceğim. Gelin, koştuğumuz yolları birlikte güzelleştirelim. Gelin İzmir'in direksiyonunu bize emanet edin. Gelin, rotamızı birlikte oluşturalım. Gelin, eşsiz İzmir'i daha eşsiz yarınlara birlikte ulaştıralım." dedi.

İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kayışdikici de Dağ'ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasını temenni ettiklerini söyledi.