AFSÜ Başhekim Yardımcısına Genç Akademisyen Başarı Ödülü AFSÜ Başhekim Yardımcısına Genç Akademisyen Başarı Ödülü

Uzm. Dr. Lale Camcı; “Genellikle aileler çocuğunu sadece hasta olduğu zaman doktora götürmektedirler. Oysa çocuğumuzun sağlıklı büyüyüp, gelişiminin sağlıklı olduğundan emin olmak, hastalıkların erken teşhis ve tedavinin başarısı düzenli check-up yaptırmaktır. Amaç hastalık saptamak değil, erken belirtileri yakalayıp daha hastalık gelişmeden tedbirler alabilmektir.

-Birtakım testler yapılmakta

Check-up’da çocuk doktorunun ayrıntılı muayenesi ile birlikte; belli yaşlarda daha sık görülen ( kansızlık, demir eksikliği, idrar yolu enfeksiyonu, parazitler, alerjik hastalıklar, karın ağrısı vs.) ve sağlıklı büyüme ve gelişmesini engelleyecek hastalıklar ( büyüme geriliği, kemik gelişimi, romatizmal hastalıklar, kötü huylu hastalıklar ( lösemi ) karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, bağışıklık sistemi bozuklukları, şeker, tansiyon ve kalp hastalıkları vs.) önceden tanımak için birtakım testler yapılmaktadır.

- Erken teşhis imkanı

Check-up ile birçok hastalık taranabilir ve erken teşhis ile hastalıklara yakalanmadan önlem almak daha kolay ve ekonomiktir. Bu yaz tatilini fırsat bilerek çocuğunuza senelik check-up yaptırın. Böylece çocuğunuzun sağlığını, büyüme ve gelişmesini en iyi düzeyde korumuş, sağlıklı nesiller yetiştirmiş oluruz.”