Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal başkanlığında toplanan Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısını gerçekleştirdi. 
Toplantıda söz alarak konuşan CHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Karanfil, Burcu Köksal’a hayırlı olsun dileyerek “Her şey çok güzel olacak” dedi.

Afyonkarahisar'da 1000 metrelik Türk bayrağıyla "Gençlik Yürüyüşü" yapıldı Afyonkarahisar'da 1000 metrelik Türk bayrağıyla "Gençlik Yürüyüşü" yapıldı

- ⁠Önceki başkanlar bugüne kadar buraya neden çözüm bulmadı? 

Mustafa Karanfil konuşmasında şunları söyledi; “CHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Karanfil “Memleketimizi birlikte yöneteceğiz, her şey çok güzel olacak. Hepimize hayırlı uğurlu olsun diliyorum fakat ben birkaç gün önce Uydukent’te yaşanan kanalizasyon ile ilgili sorunla alakalı bir şey sormak istiyorum. Su işleri, kanalizasyon müdürlükleri bu Uydukent alt yapı işine bugüne kadar neden çözüm bulmadı? Bugüne kadar neden çözülmedi? Müdürlüklerimiz bu sorunu önceki dönem başkanlarına neden yaptırmadılar? Ya da başkanlara iletildi de başkanlar mı sessiz kaldılar? Ben bunun cevabını öğrenmek istiyorum” 

Whatsapp Image 2024 04 13 At 19.10.27

- Maliyetleri yüksek olması sebebi ile uygun görülmedi

CHP’li Karanfil’in sorusuna Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü İhsan Kahveci şöyle cevap verdi; “2020 ve 2023 yılları arasında burası bizim ana kollektör hattımız. Termal bölgemizden başlayıp Uydukent’in içerisinden geçip sonra da atık su tesisine kadar kanalizasyon suyumuzu ileten bir hattımız. 2000-2023 yılları arasında 5 defa arıza meydan geldi. Biz de bunun üzerine bir proje yaptık geçen 2023 yılında. Tabi ilgili makama sunduk, maliyetleri yüksek olması sebebi ile uygun görülmedi. Lokal olarak tamir yöntemine gittik bugüne kadar ki 5 arızayı. Şu anda da yine tahminimiz 4 tane göçüğümüz meydana gelmiş durumda.