Türk Hava Yolları’ndan Afyon’u tanıtan reklam: Melis Sezen oynadı Türk Hava Yolları’ndan Afyon’u tanıtan reklam: Melis Sezen oynadı

Gazeteci Nail Azbay, X Hesabı üzerinden CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Büşra Dişçioğlu’nun eşinin Yüntaş’ın avukatlarından biri olduğunu söyledi. Şirketin 3 avukatına her ay her şey dahil 120 bin TL ödeme yapılacağını yazan Azbay, şunları söyledi:  

“Büşra Dişçioğlu olarak benim vekaletim söz konusu değil”

Afyonkarahisar Belediyesi’nin şirketi olan ve şehrin personel anlamında en büyük şirketi olan  “YÜNTAŞ A.Ş’nin avukatlığına CHP Merkez İlçe Başkanı Avukat Büşra Dişçioğlu’nun getirildiğini, kendisinin şirkete 150 bin TL gibi hukuk danışmanlığı adı altında her ay fatura kestiği yönünde iddialar dolaşıyordu.” 

“Astronomik bir rakamın söz konusu değil”

“Bu iddiaları bizzat Büşra Hanım’ı arayarak kendisine sordum. Büşra Hanım, kendisinin “YÜNTAŞ A.Ş’nin vekili olmadığını, şirketin 3 vekili olduğunu bu 3 kişiden birinin eşi olduğunu, astronomik bir rakamın söz konusu olmadığını söyledi.  Bu bilgiler üzerine YÜNTAŞ A.Ş’den bazı yetkililerle görüştüm. Bu danışmanlık için her şey dahil toplam 120 bin TL üzerinden sözleşme imzaladıklarını öğrendim. Öğrendiğim bu bilgileri kamuoyunun takdirine sunuyorum.” >>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.